Milli Takıma İzlanda’da Yapılanlara İlişkin TFF’den Çok Sert Açıklama

Avrupa Şampiyonası elemeleri için İzlanda’ya giden A milli futbol takımına yapılanlara ilişkin Türkiye Futbol Federasyonu'nun yeni başkanı Nihat Özdemir açıklama yaptı.

 Milli Takıma İzlanda’da Yapılanlara İlişkin TFF’den Çok Sert Açıklama

11.06.2019 - 14:42

Güncelleme : 11.06.2019 - 15:51

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, İzlanda’nın başkenti Reykjavik’te kameraların karşısına geçti. Nihat Özdemir açıklamalarında şu ifadeleri kullandı:

“Biz burada bir misafirperverlik bekliyorduk. Maalesef, hiç ummadığımız şekilde, bütün futbolcularımızın şahsi eşyaları inanılmaz titizlikle aranarak çok zaman kaybettik. Bizim ülkemize geldiklerinde büyük misafirperverlikle karşılıyoruz. Biz bu muameleye layık değildik, UEFA’ya göre de bunun böyle olmaması gerekiyordu. Türkiye Cumhuriyeti bize sahip çıktı. Sayın Cumhurbaşkanımız telefonla aradı ve gerekli tepkiyi koyacağımızı ifade etti. Geçmiş olsun dileklerini iletti.”

“IRKÇILIKTAN FARKI YOK”

Nihat Özdemir açıklamasının devamında; “Türkiye Cumhuriyeti, Türk halkı bu işe çok büyük tepki koydu. Umarız ki bu olay futbolcularımız üzerinde müspet bir etki yaratsın ve kabul edemeyeceğimiz bu olaya sahada tepki koysunlar ve başarımızın devam ettiğini görelim. Basit bir olay değil, siyasi tarafı olduğunu büyükelçiliğimiz bize anlattı. Bu ırkçılığa giden bir olay. Gerçekten çok çirkin bir olay, büyük bir protesto ile bunu karşılayacağız ve bunun karşılığını vereceğimizi hatırlatmak istiyorum.” diye konuştu.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.