Milyonlarca Üniversite Öğrencisini İlgilendiriyor! 2 Bin 500 TL Ödenecek!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Geçtiğimiz aylarda Üniversite öğrencileri için sosyal çalışma programını açıklamıştı. İstanbul genelinde bulunan 51 üniversitede eğitim gören 1 milyon 252 bin üniversite öğrencisi Bu sayede imkânına kavuşacak. Öğrenciler yazı işleri için Türkiye İş Kurumu üzerinden başvurularını yapabilecek.

 Milyonlarca Üniversite Öğrencisini İlgilendiriyor! 2 Bin 500 TL Ödenecek!

24.05.2019 - 10:04

Güncelleme : 24.05.2019 - 10:04

Yaz tatili boyunca belirlenen sosyal işlerde çalışan Üniversite öğrencileri 2 bin 500 lira para alacak. Aynı zamanda öğrenciler sigortalı da olacak. Öğrencilerin çalışabilecekleri işler bulundukları şehirde olacak ve sosyal hizmetler, yaşlı bakımı, koçluk ve eğitmenlik gibi işlerde çalışabilecek. Ayrıca İstanbul’da bulunan gençler için Büyükşehir Belediyesinde turizm, imar, sosyal projeler ve kültürel alanlarda da iş imkanı sağlanacak.

HAFTADA 3 GÜN 8 SAAT ÇALIŞACAKLAR

Sosyal çalışma programı kapsamında çalışmak isteyen öğrenciler günlük 8 saat olmak üzere haftada 3 gün çalışacak. Öğrenciler program süresi boyunca 5 güne kadar izin hakkı kullanabilecek. Asgari ücret üzerinden günlük olarak 68 lira ücret alacak olan öğrenciler Aylık toplam 820 liraya kadar ödeme alabilecek. Programda yaz boyunca kalan ve çalışan öğrenciler toplamda 2500 lira para almış olacak. Gençlere iş imkanı ile konuştuktan sonra ilk defa sigorta girişleri de yapılmış olacak.

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ SOSYALLEŞİRKEN KAZANACAK

Üniversite eğitimi almaya devam eden öğrenciler bulundukları şehirlerde coğrafi ve sosyal duruma göre sosyal Hizmetler yaşlı bakımı, koçluk, eğitmenlik, folklor eğitimenliği gibi işlerde çalışma imkanı bulacak. İŞKUR tarafından  “hem sosyalleş hem de para kazan”  sloganı ile başlayan Bu program her yıl haziran temmuz ağustos ve eylül aylarında yapılacak.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.