MİT TIR’larının Durdurulması Davasında Enis Berberoğlu ve Erdem Gül Hakkında Karar Çıktı

MİT tırlarının durdurulması davasında karar çıktı. Mahkeme heyeti davada yargılanan Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül hakkındaki davanın düşürülmesine karar verirken, milletvekili Enis Berberoğlu hakkında da ceza verilmesine yer olmadığına karar verdi.

 MİT TIR’larının Durdurulması Davasında Enis Berberoğlu ve Erdem Gül Hakkında Karar Çıktı

15.05.2019 - 16:10

Güncelleme : 15.05.2019 - 16:10

Son dakika haberi! CHP İstanbul milletvekili Enis Berberoğlu ve Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül’ün yargılandığı MİT TIR’larının durdurulmasına ilişkin davada,  mahkeme heyeti kararını açıkladı. İki sanığın da “silahlı terör örgütü içindeki hiyerarşik yapıya dahil olmamakla birlikte, örgüte bilerek ve isteyerek yardım etmek” suçundan yargılandığı davada Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül hakkındaki suçlamaların düşürülmesine karar verilirken Berberoğlu hakkında da izin verilmesine yer olmadığına hükmedildi.

ENİS BERBEROĞLU DURUŞMAYA KATILMADI

Bugün, İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın karar duruşmasında sanık Enis Berberoğlu katılmadı. Tutuksuz sanık Erdem Gül ve avukatları ise duruşmada hazır bulundu. Mahkeme heyeti sanık ve avukatlarının son savunmasını sorduktan sonra dosyayı karara bağlayacağını açıklayarak duruşmadaki kapalılık kararını kaldırdı.

Basın mensupları ve izleyiciler kapalı kararının kaldırılmasının ardından duruşma salonuna alındı. Mahkeme heyeti hemen ardından kararını açıklarken, Sanık Adalar Belediye Başkanı Erdem gül hakkında ‘silahlı terör örgütü içindeki hiyerarşik yapıya dahil olmamakla birlikte, örgüte bilerek ve isteyerek yardım etmek” suçundan açılan davanın düşürülmesine karar verdi. Mahkemeye CHP Milletvekili Enis Berberoğlu hakkında hüküm verilmesine yer olmadığına hükmetti.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.