MSB, Pençe Harekâtında 13 Günlük Bilançoyu Açıkladı

Milli Savunma Bakanlığı, Kuzey Irak’ta Türk Silahlı Kuvvetleri’nin yürüttüğü Pençe Harekâtında 13 günün sonunda bilançoyu açıkladı. Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada operasyonun başladığı günden bu yana 43 teröristin etkisiz hale getirildiği belirtildi. Ayrıca operasyon kapsamında teröristlere ait 74 mağara ve sığınak da imha edildi.

Milli Savunma Bakanlığı Kuzey Irak’ta yürütülen Pençe Harekâtına ilişkin sosyal medya hesabından önemli açıklamalar yaptı. Açıklamada Harekâtın 27 Mayıs tarihinde başladı belirtilirken,  planlandığı gibi başarılı bir şekilde devam ettiğine dikkat çekildi. Operasyonun başladığı tarihten bu yana 43 PKK’lı teröristin etkisiz hale getirildiğini belirtildiği açıklamada, tuzaklanan 53 mayın ve el yapımı patlayıcının imha edildiği de duyuruldu.

Ayrıca bölgede teröristlerin kullandığı 74 mağara ve sığınağın da imha edildiğinin belirtildiği açıklamada,  Şu ifadeler kullanıldı:

“Ayrıca PKK’lı bölücü teröristlere ait sığınaklarda; 3 AK-47 piyade tüfeği, 9730 AK-47 mühimmatı, bir dragunov keskin nişancı tüfeği, bir BKC makineli tüfek, 600 BKC mühimmatı, bir RPG-7 roketatar, 15 RPG-7 roketi, iki Doçka uçaksavar makineli tüfeği, 6693 doçka mühimmatı, 13 antitank roket, 6 el bombası, 3000 kilo patlayıcı yapımında kullanılan amonyum nitrat, 21 havan mühimmatı, 12 jeneratör, 2 sabit merkez telsizi, 104 jelikan benzin, 4 dizüstü bilgisayar ve el yapımı patlayıcı yapımında kullanılan malzemeler ile çok miktarda yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.”


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Melek Eren
Melek Eren
1988 yılında Balıkesir'de doğdu. Süleyman Demirel Üniversitesi mezunu. Yaklaşık 6 yıldan bu yana haber ve metin yazarlığı üzerine çalışıyor. Sektörün önde gelen bir çok haber sitesinde editörlük ve köşe yazarlığı yaptı.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.