Muhalefet Partilerini Ziyaret Eden Bakan Akar’dan İlk Açıklama

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, bugün TBMM'de muhalefet partilerinin gruplarını ziyaret etti. Bakan Akar’ın ziyareti sırasında yeni askerlik sistemine ilişkin bilgi verdiği öğrenildi. Ziyaretlerin ardından açıklama yapan Bakan Akar, "Mükemmel bir yasa çıkarmak için çalışıyoruz, en iyisini çıkarmak istiyoruz" ifadelerini kullandı.

 Muhalefet Partilerini Ziyaret Eden Bakan Akar’dan İlk Açıklama

13.06.2019 - 22:43

Güncelleme : 13.06.2019 - 22:43

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, bugün Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde muhalefet parti gruplarını ziyaret ederek yeni askerlik sistemi ile ilgili kanun teklifi hakkında bilgi verdi. Önce CHP grubunu ziyaret eden bakan Akar’a, AK Parti Grup Başkan Vekili Mehmet Muş ve AK Parti İstanbul Milletvekili Şirin Ünal eşlik etti. CHP Grup Başkan Vekili Engin Özkoç ve CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Ali Çelebi ile yaklaşık 1,5 saat görüşen Akar, kanun teklifini detaylı olarak anlattı. Görüşmenin ardından çıkışta kısa bir açıklama yapan Akar, “Gerekli çalışmalar yapılıyor, gerekenler yapılıyor, herhangi bir sorun yok”  ifadelerini kullandı.

İYİ PARTİ VE MHP GRUPLARINI DA ZİYARET ETTİ

Yaklaşık bir buçuk saat süren CHP grubunu ziyaretinin ardından Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, bu defa MHP grubunu ziyaret etti. MHP grubunun ziyaretinin ardından da bir açıklama yapan Akar, “Mükemmel bir yasa çıkarmak için çalışıyoruz, en iyisini çıkarmak istiyoruz, görüşmelerimiz devam ediyor”  ifadelerini kullandı. Bakan Akar’ın ziyaretinin ardından konuşan MHP Grup Başkan Vekili Erkan Akçay, MHP grubu olarak söz konusu kanun teklifini desteklediklerini ve her türlü katkıyı sağlamaya hazır olduklarını dile getirdi.

Bakan Akar ve beraberinde bulunan milletvekilleri son olarak İYİ Parti grubunu ziyaret etti.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.