Netflix Platformu Ses Kalitesini Arttırmayı Hedefliyor

Netflix şirketi ses kalitesini arttırmak için uzun süredir çalışmalarını sürdürüyordu. Geçtiğimiz aylarda 192 Kbps olan ses kalitesi 640 Kbps'e yükseltilmişti. Çarşamba günü gelecek güncellemeyle birlikte ses kalitesinin daha da artması bekleniyor.

 Netflix Platformu Ses Kalitesini Arttırmayı Hedefliyor

02.05.2019 - 16:36

Güncelleme : 02.05.2019 - 16:38

Netflix platformu ses kalitesini arttırmak için uzun zamandır çalışmalarını sürdürüyordu. Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre, yakın zamanda yapılacak güncellemeyle birlikte ses kalitesi artacak ve tüm kullanıcılar bu özellikten faydalanabilecek.

SES KALİTESİ ARTIYOR 

Stranger Things dizisindeki ses kalitesinin düşük olduğuyla ilgili şirkete geri bildirimler yapılmıştı. Netflix yönetimi gelen şikayetleri araştırdı ve çözümü kısa sürede buldu. Kullanıcı deneyimine büyük önem veren şirket, mevcut ses kalitesini 192 Kbps’dan 640 Kbps’ye çıkarttı. Aynı güncelleme de video akış hizmetini de sunan platform bu özellikle birlikte bağlantı hızına göre ses kalitesi ayarlayabiliyor.

10 MBPS STABİL İNTERNET HIZI GEREKLİ

640 Kbps ses kalitesi isteyen kullanıcıların 10 Mbps stabil internet bağlantısına sahip olması gerekiyor. Platform, 1080p kalitesinde dizi ve film izlemek isteyen kullanıcılara aynı internet bağlantı hızını öneriyor.

Yüksek ses kalitesi isteyen kullanıcılara Dolby 5.1 ve dolby Atmos destekli hoparlör kullanmalarını tavsiye eden platform, telefon ve dizüstü bilgisayarların yeterli olmadığını daha önce açıklamıştı. Yeni güncellemenin haftaya Çarşamba günü gelmesi bekleniyor.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.