Niğde’de Bir Asker Helikopterden Düştü! Acı Haber Geldi

Niğde’nin Demirkazık Dağı’na tırmanış yaparken ayağını kıran Bir de acıyı Kurtarmak üzere bölgeye giden askeri helikopterden düşen 1 asker şehit oldu.

Niğde Valiliği tarafından yapılan açıklamada,  Çamardı ilçesi Demirkazık Dağı Peck Kulvarı opera aşağı batı yüzü mevkiinde, 7 kişilik bir daha önce grubunun tırmanış yaptıkları sırada ayağı kırılan bir dağcının mahsur kaldığı yönünde 112 Acil Servis ekiplerine ihbar geldiği belirtildi.

HELİKOPTERDEN DÜŞEN ASKER ŞEHİT OLDU

Niğde Valiliği’nden yapılan açıklamanın devamında; “Hava Kuvvetleri Komutanlığına ait Konya’dan kalkan helikopterli ekibin ayağı kırılan dağcıyı kurtarma çalışmaları esnasında, Konya 3. Ana Jet Üssü 135 Filo Personeli Hava Teknik Astsubay Üstçavuş Uğur Görkem Harmankaya (30), ipten kayarak yüksekten düşmesi sonucu yaralanmıştır. Olay yerinden helikopterle alınarak tedavi için Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılan Hava Teknik Astsubay Uğur Görkem Harmankaya, tüm müdahalelere rağmen şehit olmuştur. Şehidimize Allah’tan rahmet, ailesine başsağlığı diliyoruz.” denildi.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Melek Eren
Melek Eren
1988 yılında Balıkesir'de doğdu. Süleyman Demirel Üniversitesi mezunu. Yaklaşık 6 yıldan bu yana haber ve metin yazarlığı üzerine çalışıyor. Sektörün önde gelen bir çok haber sitesinde editörlük ve köşe yazarlığı yaptı.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.