Onyekuru Bayern Münih Yolcusu

Galatasaray'ın sezon başında İngiliz ekibi Everton'dan kiralık olarak kadrosuna dahil ettiği Henry Onyekuru, gösterdiği başarılı performans ile birçok kulübün radarına girmeyi başardı. Nijeryalı kanat oyuncusu, Galatasaray ile olan kiralık sözleşmesinin sona ermesinin ardından Alman devi Bayern Münih ile anlaşacak. Bundesliga'yı şampiyon olarak tamamlayan Bayern Münih'in Onyekuru ile uzun süredir ilgilendiği, sezon sonu itibariyle ilk adımının Onyekuru hamlesi üzerine olacağı biliniyor.

 Onyekuru Bayern Münih Yolcusu

22.05.2019 - 16:27

Güncelleme : 22.05.2019 - 16:27

Spor Toto Süper Lig’in bitimine 1 hafta kala şampiyonluğunu ilan eden Galatasaray’da sezonun yıldız isimlerinin başında gelen Henry Onyekuru, Almanya yolunu tutuyor. Everton’dan kiralık olarak Galatasaray kadrosuna dahil olan Nijeryalı, gösterdiği başarılı performans ile kritik maçların yıldız ismi oldu. Onyekuru’nun bu performansı, birçok kulübü peşine taktı. Son olarak ciddi şekilde Onyekuru ilgisini beyan eden Bayern Münih’in, transfer çalışmaları için ilk sıraya Nijeryalı kanat oyuncusunu aldığı öğrenildi.

Everton ile sözleşmesi bulunan Onyekuru, çalışma izni alamamasından dolayı Everton formasını bir türlü giyemedi. Nijeryalı oyuncunun önce Anderlecht, sonra da Galatasaray macerası, çalışma izni konusunda Everton’a bir avantaj sağlamadı. 2022 yazına kadar İngiliz ekibi ile sözleşmesi bulunan Onyekuru, Everton forması altında çalışma izni alamadığı taktirde Alman devi Bayern Münih’in yolunu tutacak.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.