Ordu’daki VIP Tartışmasının Tutanağını 24 Görevli İmzaladı! Savcılık Soruşturma Başlattı

Millet ittifakının İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı CHP’li Ekrem İmamoğlu ve beraberinde bulunan 14 kişi, Ordu-Giresun Havalimanı VIP salonuna alınmamış ardından da tartışma çıkmıştı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu ve beraberindeki kişilerin Ordu Valisi Seddar Yavuz’a hakaret ettikleri iddiası ile savcılık tarafından başlatılan soruşturma kapsamında aralarında polis havalimanı görevlilerinin de bulunduğu 24 kişinin ifadesi alınıyor.

Ordu’da yaşanan VIP tartışmasının ardından başlatılan soruşturma kapsamında, tutanağı imzalayan 24 görevlinin ifadeleri savcılık tarafından alınmaya başlandı. Olay günü Ekrem İmamoğlu ve beraberinde bulunan kişilerin valiye hakaret içeren ifadelerinin yer aldığı ve polisin hazırladığı tutanak 24 görevlinin imzası ile savcılığa ulaştırıldı

VIP GEÇİŞE İZİN VERİLMEYİNCE OLAY ÇIKTI

Geçtiğimiz hafta Ordu-Giresun Havalimanı’nda meydana gelen olayda, Millet ittifakının İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu ile beraberinde bulunan 14 kişi VIP salonundan geçerek özel uçakla İstanbul’a dönmek istemişti. Ancak Havalimanı görevlileri Ekrem İmamoğlu’nun VIP salonunu kullanma yetkisi olmadığını söyleyerek izin vermedi. Bunun üzerine başlayan tartışma sonucunda Ekrem İmamoğlu ve beraberinde bulunanlar Vali Seddar Yavuz’a hakaret etti.

Hakaret iddiaları üzerine Ordu Valiliği, Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Savcılık olayla ilgili soruşturma başlatırken cep telefonu ve güvenlik kamera görüntülerini incelemeye aldı. Ayrıca Ordu Emniyet Müdürlüğü basın yayın kuruluşları ve sosyal medyada paylaşılan görüntülerin temin edilmesi için harekete geçti. İddiaya göre Ekrem İmamoğlu’nun Ordu valisinin yönelik söylediği hakaret içeren ifadelerin yer aldığı görüntü kayıtları aralarında iletişim uzmanlarının da bulunduğu bilirkişiler tarafından incelendi. Bilirkişi raporunda hakaret içeren ifadelerin yer aldığı tespit edildi.

POLİS TUTANAĞINDA HAKARET İÇEREN İFADELER YER ALDI

Havalimanında yaşanan olaylar polis tutanaklarında yer aldı. Havalimanında görevli polis memurları ve özel güvenlik görevlileri Ekrem İmamoğlu ve beraberinde bulunan 14 kişinin Ordu- Giresun Havalimanı VIP salonunu kullanmak istemesi üzerine haklarının olmadığının söylendiği ve bunun üzerine Ekrem İmamoğlu’nun kendilerine; “Bu sizlik bir durum değildir. Bu Vali itlik yapmıştır. Kendisine aynen iletin”  dediğini tutanağa geçirdi.

Olay günü havalimanında nöbetçi olan İl Emniyet Müdür Yardımcısı Gencer Bayram, Havalimanı Şube Müdür vekili Sezgin Aydın ve yaşananlara Tanık olan polise Havalimanı görevlilerinden oluşan 24 kişinin imzaladığı tutanağın da savcılığa ulaştığı öğrenildi.

Tanık olarak olay sırasında havalimanı VIP salonunda İmamoğlu’nu takip eden gazetecilerin de tanık olarak ifade erinin alınacağı belirtildi. Ayrıca çekilen kamera görüntülerinin ile ilgili basın yayın kuruluşlarından savcılık kararı ile isteneceği gelen bilgiler arasında yer aldı.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...
Melek Eren
Melek Eren
1988 yılında Balıkesir'de doğdu. Süleyman Demirel Üniversitesi mezunu. Yaklaşık 6 yıldan bu yana haber ve metin yazarlığı üzerine çalışıyor. Sektörün önde gelen bir çok haber sitesinde editörlük ve köşe yazarlığı yaptı.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.