Öz Kızına Cinsel İstismarda Bulunduğu Gerekçesi ile 30 Yıl Hapis İsteniyor!

Kayseri'de yaşayan İskender B., 11 yaşındaki öz kızı A.B.'ye cinsel istismarda bulunduğu ve cinsel içerikli videolar izle ettiği gerekçesiyle 30 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanıyor.

 Öz Kızına Cinsel İstismarda Bulunduğu Gerekçesi ile 30 Yıl Hapis İsteniyor!

21.05.2019 - 15:08

Güncelleme : 21.05.2019 - 15:08

Kayseri merkez Melikgazi ilçesinde geçtiğimiz yıl yaşanan olayda İskender D.B., öz kızı 11 yaşındaki A.B.’ye birden fazla defa cinsel istismarda bulundu. Kızının ağzında yaralar çıktığını gören anne kızını doktora götürdü. Küçük doktorun şüphelenmesi üzerine babasının kendisine yaptıklarını annesine anlattı. Kızının istismara uğradığını öğrenen anne soluğu emniyette aldı ve kocasından şikayetçi oldu. İskender D.B. Şikayet üzerine önce gözaltına alındı ardından da çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

30 YIL HAPİS CEZASI İSTENİYOR

Tutuklanan Baba hakkında Kayseri 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde çocuğu nitelikli istismar ve çocuğu müstehcen yayınları okumaya ve seyretmeye teşvik kutularından yargılanmaya başlandı. İlk duruşmada tutuklu sanık hazır bulunurken mağdur çocuk ve şikayetçi annede mahkemede yer aldı. A.B., mahkemede pedagog eşliğinde verdiği ifadede babasının kendisine cinsel içerikli videolar izle ettiğini ve birçok defa da istismarda bulunduğunu iddia ederek şikayetçi olduğunu dile getirdi. Anne ve çocuğunun ahlakını bozduğu gerekçesiyle babanın cezalandırılmasını istedi.

BASKI ALTINDA İFADE VERDİĞİNİ İDDİA ETTİ

Mahkemede savunma yapan sanık ise jandarmada baskı altında ifade verdiğini iddia ederek suçlamaları kabul etmedi. Sanığın tutukluluk halinin devamına karar veren mahkeme heyeti tanıkların dinlenmesi için duruşmayı başka bir tarihe erteledi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.