PTT’nin 2019 Yılı İçerisinde KPSS şartı Olmaksızın 5000 Personel Alacağı Haberi Kısa Sürede Binlerce Kişiye Umut Olurken Tarih Açıklandı 2019’un Son Çeyreği

PTT'nin 5 bin kişiyi iş sahibi yapacağı yönündeki haberlere istinaden ilk tarih verilmesi ve şartlar içerisinde yer alan KPSS siz olunması da olumsuz karşılanmayan maddelerde çeşitli eğitim gruplarından personel temin edileceği birçok iş arayanı mutlu etti.

 PTT’nin 2019 Yılı İçerisinde KPSS şartı Olmaksızın 5000 Personel Alacağı Haberi Kısa Sürede Binlerce Kişiye Umut Olurken Tarih Açıklandı 2019’un Son Çeyreği

27.07.2019 - 8:15

Güncelleme : 27.07.2019 - 8:15

PTT’nin 5 bin kişiyi iş sahibi yapacağı yönündeki haberlere istinaden ilk tarih verilmesi ve şartlar içerisinde yer alan KPSS siz olunması da olumsuz karşılanmayan maddelerde çeşitli eğitim gruplarından personel temin edileceği birçok iş arayanı mutlu etti.

2019 yılında yayımlanması beklenen en önemli ilan konumunda PTT Personel alımları bulunuyor. Bu konuya dair çok sayıda aday beklenti içerisinde. Konuya ilişkin henüz somut adım atılmamıştı. Ancak bu konuda ilk açıklama geldi.

Birlik Haberleşme ve İletişim Çalışanları Sendikası tarafından yapılan açıklamada, PTT A.Ş’den elde edilen alım açıklaması kamuoyu ile paylaşıldı.

PTT PERSONEL ALIMI İÇİN İLK KEZ TARİH VERİLDİ

2019 yılında 5 bin personel alımı yapması beklenen PTT, bu alımları KPSS şartsız gerçekleştirecek. Çeşitli kadrolarda farklı eğitim seviyelerinden mezun adaylar adaylar arasında yapılacak olan personel alımları için Birlik Haberleşme ve İletişim Çalışanları Sendikası (Birlik Haber Sen) tarafından yapılan açıklamanın detayları şu şekilde,

Birlik Haber-Sen ve PTT A.Ş. Personel Alımları başlığı ile yayımlanan açıklamada, Birlik Haber Sendikasının çalışmaları ele alındı. Bu konuda sendikanın PTT’nin personel açığına ilişkin yürüttüğü çalışmalar hatırlatılarak gösterilen performans ile önemli başarılar elde edildiği ifade edildi.

”Sürdürdüğümüz bu mücadelelerin neticesinde PTT A.Ş. 2015 yılından bu yana 6030 personeli bünyesine katarak büyük bir rekora imza atmıştır.”

Alımlar 2019’un Son Çeyreğinde

Birlik Haber Sen tarafıdnan yapılan bu açıklamaların ardından 2019 yılı personel alımlarına dair elde edilen veriler paylaşıldı. Bu konuda PTT’den önemli bilgiler elde edildiğini açıklayan Sendika şu açıklamada bulundu.

”Merakla beklenen 2019 yılında beklenmekte olan alımlar yine Birlik Haber-Sen’in en önemli taleplerinden biri olarak yıl başından beri üzerinde çalışılan bir konu olmuştur. Gerek KPDK toplantılarında gerek Kurum İdari Kurulu (KİK) toplantılarında sürekli vurguladığımız alımlar konusunda sevindirici gelişmeler yaşanmıştır. Yapılan son Kurum İdari Kurulu (KİK) toplantısında PTT A.Ş.’den olumlu bir yaklaşım sergilenmiş ve 2019 yılının son çeyreğinde gerekli çalışmaların başlatılacağının sözü verilmiştir. Genel Yetkili Sendika olarak bu sözün takipçisi olacağımızın bilinmesini isteriz.”

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.