Sanayi Bakanı Mustafa Varank 49 Bin Kişilik İstihdam Sağlanacağının Müjdesini Verdi!

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank istihdam yapılacağı konusunda açıklamalarında bulundu. Bugün yürürlüğe giren Cumhurbaşkanlığı Kararnameleri ile kurulan 6 yeni Endüstri Bölgesine yapılan yatırımlarla 49 bin kişilik istihdam sağlanacağını belirtti. İstihdam yapılan iller neresi olacak? Hangi şehirlere kaç kişilik istihdam olacak? Cevaplar haberimizde!

 Sanayi Bakanı Mustafa Varank 49 Bin Kişilik İstihdam Sağlanacağının Müjdesini Verdi!

10.05.2019 - 13:08

Güncelleme : 10.05.2019 - 13:08

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, 49 bin kişilik istihdam sağlanacağının müjdesini verdi. En çok İstanbul’da istihdam sağlanırken Bakan Varank’ın sosyal medyada yaptığı açıklama şöyle; “Bugün yürürlüğe giren Cumhurbaşkanlığı Kararnameleriyle bürokrasiyi azaltan, yatırımcı dostu 6 yeni Endüstri Bölgesi kuruldu. Cari açığı 1.7 milyar dolar azaltacak. 49 bin istihdam sağlayacak. 23.1 milyar yeni yatırım yapılacak. Hayırlı olsun”

10 Mayıs 2019 Tarihli ve 30770 Sayılı Resmi Gazete’de Yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararları ile istihdam sağlanacak personel sayısı ve o şehirler şöyle;

İstanbul 30 Bin istihdam: İstanbul İli, Arnavutköy İlçesinde Bulunan Bazı Alanın TESKOOP Özel Endüstri Bölgesi Olarak İlan Edilmesi Hakkında Karar (Karar Sayısı: 1036) yayımlandı.

Balıkesir 1500 İstihdam: Balıkesir İli, Altıeylül İlçesinde Bulunan Bazı Alanın Albayrak Turizm Seyahat İnşaat Ticaret Anonim Şirketi Balıkesir Özel Endüstri Bölgesi Olarak İlan Edilmesi Hakkında Karar (Karar Sayısı: 1037) yayımlandı.

İzmir 1000 İstihdam: İzmir İli, Aliağa İlçesinde Bulunan Bazı Alanların Most Makina Enerji Taahhüt Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketine Münferit Yatırım Yeri Olarak Tahsis Edilmesine İlişkin Karar (Karar Sayısı: 1038) yayımlandı.

İstanbul 15 Bin İstihdam: İstanbul İli, Arnavutköy İlçesinde Bulunan Bazı Alanın ÖZAR Özel Endüstri Bölgesi Olarak İlan Edilmesi Hakkında Karar (Karar Sayısı: 1039) yayımlandı.

Bursa 225 İstihdam: Bursa İli, Orhangazi İlçesinde Bulunan Bazı Alanın Asil Çelik Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi Bursa Özel Endüstri Bölgesi Olarak İlan Edilmesi Hakkında Karar (Karar Sayısı: 1040) yayımlandı.

Mardin 1500 İstihdam: Mardin İli, Mazıdağı İlçesinde Bulunan Bazı Alanın Eti Bakır Anonim Şirketi Mardin Özel Endüstri Bölgesi Olarak İlan Edilmesi Hakkında Karar (Karar Sayısı: 1041) yayımlandı.

Personel Alımları & Tüm İlan ve Haberlerden Haberdar Olmak İçin Grubumuza Katılabilirsiniz. Grubumuza katılmak için tıklayınız.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.