Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın Şehit Edilmesine İlişkin Davada İstenen Cezalar Açıklandı

Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ın adliyedeki odasında Şehit edilmesine ilişkin davada 2 sanık hakkında ikişer kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi.

 Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın Şehit Edilmesine İlişkin Davada İstenen Cezalar Açıklandı

22.05.2019 - 16:10

Güncelleme : 22.05.2019 - 17:15

Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ın şehit edilmesine ilişkin dava hakkında iddianame hazırlandı. Cumhuriyet Savcısı 2 Sanığın ikişer kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile cezalandırılması talep etti. Aynı zamanda davada firari durumda bulunan 9 Sanığın dosyasının ayrılması ve 3 zamanında 15’er yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılması istendi.

2’ŞER KEZ AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET

İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ın, Çağlayan Adliyesi’nde bulunan odasında DHKP/C’li teröristler tarafından şehit edilmesine ilişkin savcılık tarafından hazırlanan iddianamede 4’ü tutuklu 9’u firari 14 sanık hakkında istenen cezalar belli oldu. Davada mütalaasını açıklayan savcı, iki sanığın ikişer kez ağırlaştırılmış hapis cezasına çarptırılmasını talep etti.

Savcılık mütalaasında, tutuklu sanıklar Mustafa Koçak ve Murat Canım’ın, “Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs ve kasten öldürme” suçlarından lmak üzere iki defa ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile cezalandırılmasına İsterken aynı zamanda sanıkların “kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma” suçundan 2 yıldan 7 yıla, “silahlı terör örgütü üyeliği” suçundan 7,5 yıldan 15 yıla ve “ateşli silahlar kanununa muhalefet” suçundan da 1 yıldan 3 yıla olmak üzere toplam 10 yıl 6 aydan 25 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılmasını talep etti.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.