Şehit Volkan Demirci’yi On Binler Uğurladı

Hakkari'nin Yüksekova İlçesinde PKK'lı terörirtlerin açtığı taciz ateşi sırasında yaralanan ve kaldırıldığı Yüksekova Devlet Hastanesin de şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Volkan Demirci memleketi Ordu'nun Çatalpınar ilçesinde düzenlenen cenaze töreninde on binlerin katılımıyla toprağa verildi...

 Şehit Volkan Demirci’yi On Binler Uğurladı

15.05.2019 - 0:55

Güncelleme : 15.05.2019 - 0:55

PKK’lı teröristlerin açtığı taciz ateşi sırasında Hakkari Yüksekova da şehit düşen jandarma uzman çavuş Volkan Demirci(25) memleketi Ordu’nun Çatalpınar ilçesinde yaklaşık 10 bin kişinin bulunduğu cenaze töreniyle toprağa verildi. Şehidin acılı babası Ümran Demirci’nin küçük oğlu Ahmet’e (6)  söylediği sözler yürekleri dağladı. Acılı baba Türk Bayrağı sarılı tabutun arkasından hem yürüdü hem de küçük oğluna, “Gel oğlum ağabeyini uğurla. Gel yavrum sen kaldın bana, kuzum, koçum” diyerek yürekleri bir kez daha yaktı. Şehit uzman çavuş Volkan Çavuş on binlerin katıldığı cenaze töreninde dua ve tekbirlerle toprağa verildi.

Teröristlerin açtığı taciz ateşi sırasında yaralanan ve kaldırıldığı Yüksekova Devlet Hastanesi’nde şehit olan jandarma uzman çavuş Volkan Demirci’nin cenazesi, Samsun Çarşamba Havalimanı’ndan alınarak baba ocağı olan memleketi Ordu’nun Çatalpınar ilçesine getirildi. Volkan Demirci’nin 10 ay önce evlendiği eşi Nurdan Demirci, annesi Hacer Demirci ve babası Ümran Demirci Çatalpınar ilçesinde bulanan futbol sahasında düzenlenen cenaze de taziyeleri kabul etti.

ON BİNLER UĞURLADI

İçişleri Bakan Yardımcısı Eyüp Sabri Erdil, Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, Ordu Valisi Seddar Yavuz, Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler, CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Giresun Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hasan Koçyiğit ile Milletvekilleri, çok sayıda polis ve asker ile Yaklaşık 10 bin kişi Ordu’nun Çatalpınar ilçesinde düzenlenen cenaze törenine katıldı.

SENİ BÖYLE Mİ KARŞILAYACAKTIM?

Nurdan Demirci şehit eşinin tabutuna sarılarak ağıtlar yaktı. Nurdan Demirci, “Beni bırakma ne olur, senden kopamam. Seni böyle mi karşılayacaktım? Senden nasıl kopacağım?” diyerek feryat etti.

On binlerin katıldığı törende şehit Jandarma Uzman Çavuş Volkan Demirci, öğle namazına müteakiben kılınan cenaze namazının ardından Gündoğdu Mahallesi’ndeki kabristanda dualar ve tekbirlerle toprağa verildi.

SOSYAL MEDYA PAYLAŞIMI GÖRENLERİN YÜREKLERİNİ DAĞLADI

Diğer yandan şehit Jandarma Uzman Çavuş Volkan Demirci’nin sosyal medya hesabından daha önce yapmış olduğu paylaşımı “Vatan uzaktan bakıp ‘benim’ diyenlerin değil, yâr koynuna baş koymadan şehit olanlarındır J.Ö.H.” mesajı görenleri hüzne boğdu.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.