Şenol Güneş Fransa Maçını Değerlendirdi: Kaybedecek Bir Şeyimiz Yok

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Şenol Güneş 2020 Avrupa Şampiyonası Elemeleri H grubunda oynanacak olan Fransa maçıyla ilgili olarak değerlendirmelerde bulundu.

A milli takım teknik direktörü Şenol Güneş, Türkiye Futbol Federasyonu tarafından hazırlanan maç kitabında görüşlerini dile getirdi. Fransa’nın yetiştirdiği yıldız futbolcular ve uluslararası turnuvalarda elde ettiği başarılar nedeniyle, ‘dünyanın 1 numaralı futbol ülkesi’ olarak nitelendirilebileceğini belirten Şenol Güneş, “Fransa, hiçbir takım için kolay bir rakip değil. Ancak biz de elemelere Arnavutluk ve Moldova karsısında kalemizi gole kapatarak aldığımız iki güzel galibiyetle başladık ve 6 puana ulaştık. Gerek Fransa gerekse 11 Haziran’da oynayacağımız İzlanda maçlarında kazanmaya dönük bir anlayış̧ içerisinde olacağız. Fransa maçında kaybedecek hiçbir şeyimiz yok ama kazanacak öyle çok şeyimiz var.” diye konuştu.

“BAŞARI HİKAYESİNİ BİRLİKTE YAZALIM”

Şenol Güneş açıklamasının devamında, A milli takımı ile birlikte Avrupa Şampiyonası finallerine gitmek istediklerini belirterek, “Avrupa Şampiyonası finallerinde olmak istiyoruz. Gelin bunu birlikte hayal edelim, A Milli Takımımızın başarı hikayesini birlikte yazalım. Ay-yıldızlılarımız, 2016 Avrupa Şampiyonası elemelerinde dünyanın önde gelen futbol ülkelerinden Hollanda’yı, sonra da bu turnuvanın finallerine katılmamızı garantileyen maçta İzlanda’yı bu statta mağlup etmişti. Hiç̧ şüphe yok ki, bunda stadyumu dolduran Konya seyircisinin takımımıza coşku, rakibe endişe veren desteğinin de büyük rolü̈ oldu. Simdi bir kez daha aynı desteği sizlerden Fransa maçında da bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Mehmet ÖZTÜRK
Mehmet ÖZTÜRK
İsmim Mehmet 29 yaşındayım. Uzun yıllardır web sektöründe haber ve içerik siteleri yönetiyorum. Güncel konular objektif haberler için aktuel.net sitemizi kurduk. Ekip arkadaşlarımızla birlikte tarafsız haber, hür yorum mantığı ile hareket ederek sizlere gündem haberlerini ulaştırmaya çalışıyoruz.
https://www.aktuel.net/

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.