Şenol Güneş’ten İzlanda’da Yaşananlara Sert Tepki

A Milli Takım, Euro 2020 elemeleri H grubu 4 maçında oynanacak olan İzlanda karşılaşması için dün İzlanda’ya gitti. Ancak havalimanında A milli takıma yapılan muamele Türkiye'den sert tepki gördü. A Milli Takım teknik direktörü Şenol Güneş ve İrfan Can Kahveci bu akşam İzlanda’da basın toplantısı düzenledi.

10.06.2019 - 22:30
10.06.2019 - 22:30
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Basın toplantısında önemli açıklamalar yapan A Milli Takımlar Teknik Direktörü Şenol Güneş, bu karşılaşmada alınacak olan galibiyetin 2020 için büyük avantaj olduğunu belirterek, “Oyuncularımız tam bir takım disiplini ile oynayarak ilk 3 maçta bize 9 puan kazandırdı. Bu maçta alacağımız sonuç, 2020 için bize avantaj sağlayacaktır.” ifadelerini kullandı.

İZLANDA’YA GİRİŞTE HAVAALANINDA YAŞANANLAR

A Milli Takım kafilesinin İzlanda’ya girişi sırasında havalimanında yaşananlarla ilgili de konuşan A Milli Takımlar Teknik Direktörü Şenol Güneş; “Evet bekletildik, evet terbiyesizlik yapıldı, bunu yapanlar düşünsün. Büyük devletler bununla uğraşmazlar. Biz bunlarla uğraşırsak küçük işlerle uğraşmış oluruz.”  ifadelerini kullandı.

Şenol Güneş, yaşanan bu kötü olaylar nedeniyle İzlanda insanın kendisinde kötü bir izlenim bıraktığını belirterek, “Burada 43 yaşın üstünde olan var mı? Biz futbola insanları birleştiren bir olgu olarak bakıyoruz. İzlanda, Avrupa ve Dünya şampiyonasında da sempati topladı. Her ülkenin olduğu gibi onların da hikayesi vardır. Ben buraya 43 sene önce maça geldim, 1976’da. Saha aynı saha, şehir büyümüş ama kafalar küçülmüş. İzlanda insanları sıcak ve sempatikti ama şimdi o izlenim yok bende.”  diye konuştu.

İRFAN CAN KAHVECİ’NİN AÇIKLAMALARI

Yaşananlara rağmen milli takımda morallerin gayet iyi olduğunu söyleyen İrfan Can Kahveci ise; “Son Dünya Şampiyonunu yendik. İzlanda’yı da deplasmanda ilk defa yenmek istiyoruz. Tatsız olaylar oldu ama biz saha içine konsantreyiz. Üzücü bir olay yaşandı ama yine de bizim ülkemizin rövanşta misafirperverliğini göstereceğini düşünüyorum. Yarın kazandığımız takdirde yolun yarısını aşacağımızı düşünüyorum. Gerçekten çok iyi bir jenerasyon yakaladığımızı düşünüyorum. Fransa maçından önce de ümitliydik. İzlanda maçı, Fransa maçından daha da önemli. İzlanda’yı yenip Fransa galibiyetini taçlandırmak istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuel.net ilkeli yayıncılık anlayışından ödün vermeden girdiği bu yolda İstanbul’dan tüm dünyaya hitap eden global bir haber yayın organı olmayı kendisine hedef seçmiştir.

Türkiye’nin ekonomik, siyasi ve kültürel nabzını tutan yeni nesil sitemiz için haberin ‘objektif’ ve ‘tarafsız’ olması en az ‘haber’ olması kadar önem taşımaktadır.

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası Hakkımızda | Yazarlar | Künyeİletişim