Seyhan Müftüsü Gözyaşları İçinde Kazada Ölen Kızının Cenaze Namazını Kıldırdı

Seyhan müftüsü Hasan Hüseyin Güller, otobüs kazasında hayatını kaybeden kızı Sümeyra Güller’in cenaze namazını gözyaşları içerisinde kıldırdı.

Bandırma-Çanakkale karayolunun Edincik Kavşağı mevkiinde dün meydana gelen trafik kazasında 4 kişi hayatını kaybetti. Seyhan Müftülüğü tarafından düzenlenen kültür turu kapsamında Çanakkale ve Bursa gezisi için Adana’dan yola çıkanları taşıyan otobüs bir otomobil ile çarpıştı. Çarpmanın etkisiyle devrilen otobüste Seyhan İlçe müftüsü Hasan Hüseyin Güller’in kızı Sümeyra Güller (16), müezzin Ahmet Toprak, yardımcı şoför Temel Gökçe ve kuran kursu öğreticisi Hülya Seyhan hayatını kaybederken 48 kişi yaralandı.

GÖZYAŞLARI İÇİNDE KIZININ CENAZE NAMAZINI KILDIRI

Kazada hayatını kaybeden Sümeyra Güller’in cenazesi yapılan işlemlerin ardından memleketi Konya’ya götürüldü. Konya’da Hacı Veyis Camii’nde düzenlenen cenaze töreninde Seyhan Müftüsü Hasan Hüseyin Güller, kızının cenaze namazını gözyaşları içinde kıldırdı. Güller cenaze namazının ardından kızının tabutuna dokunarak, ”Hakkını helal et kızım” dedi. Genç kızın cenazesi daha sonra Üçler mezarlığında toprağa verildi.

Seyhan müftüsü Güller’in diğer kızı Raziye Beyza Güller’in de aynı kazada yaralananlar arasında olduğu ve hastanede tedavisinin sürdüğü öğrenildi.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...
Melek Eren
Melek Eren
1988 yılında Balıkesir'de doğdu. Süleyman Demirel Üniversitesi mezunu. Yaklaşık 6 yıldan bu yana haber ve metin yazarlığı üzerine çalışıyor. Sektörün önde gelen bir çok haber sitesinde editörlük ve köşe yazarlığı yaptı.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.