Sivas Valiliği Milli Maç Talebiyle TFF’ye Başvurdu

Sivas Kongresi'nin 100. yılı etkinlikleri nedeniyle Sivas Valiliği, A milli futbol takımının Avrupa Şampiyonası elemelerindeki maçlarından birinin Sivas'ta oynatılması için Türkiye Futbol Federasyonu’na başvuruda bulundu.

10.06.2019 - 23:37
10.06.2019 - 23:37
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Sivas Valisi Salih Ayhan imzası ile Türkiye Futbol Federasyonu’na gönderilen mektupta, Sivas Kongresi’nin bu yıl 100. yılı olduğu hatırlatılarak, planlanan etkinlikler hakkında bilgilendirme yapıldı.

A MİLLİ TAKIM BİR MAÇINI SİVAS’TA YAPSIN TALEBİ

Sivas Valiliği tarafından yazılan mektupta, Sivas Kongresi’nin 100. Yılı etkinlikleri nedeniyle A milli futbol takımının Avrupa Şampiyonası elemelerindeki maçlarından birinin Sivas’ta oynatılmasını bekledikleri ifade edildi.

Sivas Valisi Salih Ayhan’ın yazdığı mektubun tamamı şu şekilde;

“Başarıları ile göğsümüzü kabartan, milli coşkumuzu her daim canlı tutan ve birliğimizi-beraberliğimizi, tek yürek olmamızı en iyi şekilde ifade etmemize vesile olan A Milli Futbol Takımımızı’ da Sivas Kongresi’nin 100. Yılında Sivas’ta görmek ve Dünya üzerinde yaşayan milyonlarca Sivaslının desteği ile akıllarda kalacak bir galibiyete şehir olarak topyekûn ev sahipliği yapmak istiyoruz. Şehrimizin coğrafi konumu gereği Anadolu şehirlerinden yoğun bir taraftar desteği olacağını düşündüğümüz, ülkemizin ilk ekolojik stadı olarak 2016 yılında hizmet vermeye başlayan 27 bin 532 seyirci kapasiteli Yeni Sivas 4 Eylül Stadyumu; öncelikli olarak 7 Ağustos 2019 tarihinde oynanacak olan Türkiye – Andorra veya 11 Ekim 2019 tarihinde oynanacak olan Türkiye – Arnavutluk Avrupa Şampiyonası Eleme Müsabakalarından birinde A Millilerimizi ağırlamak, Sivas Kongresi 100. yıl coşkumuza önemli katkı sağlayacaktır. Bu katkıyı sunmanıza altlık oluşturabilecek, kararınıza destek olacak her türlü talebi karşılayacağımızı ve beklenilenleri sunacağımızı; gerek şehrimize gelecek misafirlerin ağırlanmasında gerekse de maç süresince tüm tedbirlerin alınmasında ve inisiyatif kullanılmasında Sivas Valiliğimiz başta olmak üzere tüm kurumlarımızla üst düzey sorumluluk alacağımızı bilmenizi isteriz.”

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuel.net ilkeli yayıncılık anlayışından ödün vermeden girdiği bu yolda İstanbul’dan tüm dünyaya hitap eden global bir haber yayın organı olmayı kendisine hedef seçmiştir.

Türkiye’nin ekonomik, siyasi ve kültürel nabzını tutan yeni nesil sitemiz için haberin ‘objektif’ ve ‘tarafsız’ olması en az ‘haber’ olması kadar önem taşımaktadır.

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası Hakkımızda | Yazarlar | Künyeİletişim