Son Dakika! Venezuela’da Darbe Girişimi Başladı, Bastırılmaya Çalışılıyor!

Son Dakika! Venezuela, İletişim, Kültür ve Turizmden Sorumlu Devlet Başkanı Yardımcısı Jorge Rodriguez, İletişim, Kültür ve Turizmden Sorumlu Devlet Başkanı Yardımcısı Jorge Rodriguez, Ülkede vatan haini askerler tarafından darbe girişimi başlatıldığını ve bastırılmaya çalışıldığını açıkladı.

 Son Dakika! Venezuela’da Darbe Girişimi Başladı, Bastırılmaya Çalışılıyor!

30.04.2019 - 14:46

Güncelleme : 30.04.2019 - 14:51

Venezuela’da başlayan darbe girişiminin ardından kurucu meclis başkanı Diosdado Cabello, devlet başkanı Maduro’yu savunmak için halkı Başkanlık Sarayı’na toplanmaya çağırdı.  Twitter üzerinden bir paylaşım yapan Meclis Başkanı Juan Guaido, kendini devlet başkanı ilan ederek, halkı ve askerleri sokağa çağırdı.

HÜKÜMETTEN İLK AÇIKLAMA

Venezuela hükümeti tarafından yapılan açıklamada muhalefet İle bağlantılı bir grup askeri darbe girişimi başlattığı ve girişinin bastırmaya çalışıldığı belirtildi. Twitter hesabından açıklama yapan Venezuela İletişim, Kültür ve Turizmden Sorumlu Devlet Başkanı Yardımcısı Jorge Rodriguez, “sağ görüşlü muhaliflerle çalışan vatan haini” askerlerin küçük bir darbe girişiminin bastırılmaya çalışıldığını söyledi.

HALKA ÇAĞRI YAPILDI

Yine sosyal medya hesabından açıklama yapan Kurucu Meclis Başkanı Diosdado Cabello da, Devlet başkanı Maduro’yu savunmak için halk ve başkanlık sarayına davet etti.

MECLİS BAŞKANI KENDİNİ DEVLET BAŞKANI İLAN ETTİ

Meclis Başkanı Juan  Guaido da Venezuela’da kendine devlet başkanı ilan ederek Twitter üzerinden yayınladığı 3 dakikalık bir video ile halkı ve askerleri sokağa çağırdı. Caracas’taki La Carlota Hava Üssü Yakınında bir grup asker ile çektiği videoyu Twitter hesabından paylaşan Guaido, ev hapsindeki muhalif aktivist Leopoldo Lopez’i de yanına aldı. Twitter’da paylaşılan 3 dakikalık videoda Guaido, “Ülkeyi demokratik olarak yeniden ayağa kaldırmak için sizleri harekete geçmeye çağırıyorum. Artık zamanı geldi.” diyor.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.