Spor Toto Süper Lig’de Yayıncı Kuruluş Hakkında Çok Konuşulacak İddia

Spor Toto Süper Lig takımlarından Konyaspor’da olağanüstü genel kurul yapıldı. Toplantıda güven tazeleyen Hilmi Kulluk konuşmasında çok konuşulacak bir iddiada bulundu. Kulluk yayıncı kuruluşun yayın hakkından çıkmak istediğini iddia etti.

 Spor Toto Süper Lig’de Yayıncı Kuruluş Hakkında Çok Konuşulacak İddia

13.06.2019 - 15:29

Güncelleme : 13.06.2019 - 15:29

Konyaspor’da olağanüstü genel kurul toplantısında konuşan Başbakan Hilmi Kulluk gündeme damga vuracak açıklamalarda bulundu. Hesabını veremeyeceklerini hiçbir şey olmadığını söyleyen kulluk, aldıkları her şeyin kayıt altında olduğunu söyledi.

“YAYINCI KURULUŞ ÇEKİLMEK İSTEDİ”

Konyaspor başkanı Hilmi Kulluk’un açıklamalarından satır başları şu şekilde;

“Hesabını veremeyeceğimiz hiçbir şey yapmadık. Bütün aldığımız her şey kayıt altındadır. İsteyen bütün delegeler gelip kulüpte yapılan harcamaları inceleyebilir. Şu an Türkiye’de en az borcu olan kulüplerden biri Konyaspor’dur, inanın. Trabzonspor, Beşiktaş, Galatasaray’ın borcuna bakın yine bizim borcumuz çevrilebilir durumda. Bizim tek yürek olup sponsorla reklamla gelirlerimizi artırmamız lazım. Kulüpler Birliğinden gelen yazıda 18 Haziran’da toplantı var deniliyor. Toplantının gündemi yayıncı kuruluşun ödeme talebini görüşmek üzere. Şu an yayıncı kuruluş çıkmak istiyor. Federasyona diyor ki, ben satış yapamıyorum zarar ediyorum. Ve bir hesap çıkarmışlar, Türkiye Futbol Federasyonu’na verdiği teminatı yakarsa zararı daha az oluyor, devam ederse zararı daha çok oluyor. Belki öyle bir gün gelecek ki o gelirlerde gelmeyecek, iş daha da kötüye gidecek. En büyük gelirimiz yayıncı kuruluş onlarda çıkmak istiyor. Bu diğer 18 kulüp içinde geçerli.”

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.