Süleyman Soylu O Olayın İç Yüzünü Açıkladı: “Ekrem İmamoğlu, Ordu Valisine İt Dedi”

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu ve Ordu Valisi arasında yaşanan olayın içyüzünü, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu açıkladı. Süleyman Soylu, Ekrem İmamoğlu’nun hakkı olmadığı halde VİP geçiş yapmak istediğini buna izin verilmeyince de Ordu Valisine İt dediğini söyledi.

06.06.2019 - 20:59
07.06.2019 - 10:24
Yorum Yap
2 dk okuma süresi

İçişleri bakanı Süleyman Soylu, CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu ve Ordu Valisi arasında yaşanan olayın iç yüzünü anlattı. Ordu havalimanında Ekrem İmamoğlu’nun hakkı olmadığı halde VIP kullanmak istediğini belirten İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, izin verilmemesi üzerine Valiye ‘it’ diye hakaret ettiğini söyledi.

Süleyman Soylu açıklamasının devamında, Türkiye’nin çok büyük bir tehlike ile karşı karşıya kaldığını belirterek zamanı geldiğinde bunları açıklayacaklarını söyledi.

“VIP KULLANMASINA İZİN VERİLMEYİNCE VALİYE HAKARET ETTİ”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’nun Karadeniz ziyareti sırasında havalimanında yaşananları anlattı. VIP kullanmak için Ekrem İmamoğlu’nun gerekli şartları taşımadığı belirten İçişleri Bakanı Süleyman Soylu; “Trabzon havalimanında indi, ‘Ben VIP kullanacağım’ dedi. Demokrat Halk Partisi Başkanlığı yaptım. VIP kullanmadım. Çünkü hakkım yoktu. Bir genel başkan olarak o listede adım yazmıyordu. Bana ne hak verilirse ben onu yaparım. AK Parti Genel Başkan Yardımcılığı yaptım. O listede adım yoktu. Milletvekili değildim VIP kullanmadım. İktidar partisiyim, ben oraya girsem kim beni çıkaracak. Ama şundan ürktüm. Hakkın hukukun yok, olmadığın yerde kullanıyorsun ve yararlanıyorsun. Bu yanlış bir şey. Milletvekili olana kadar oraları kullanmadım. Milletvekillerinin içerisinde olduğum zamanlarda 2015’in yazına kadar kullanmadım. Nasıl kullanırsın? Yanında bir Milletvekili arkadaşın olur. Yanında bir kişi getirme hakkı var. Seni de getirirse onunla beraber girersin. Aksi taktirde kullanamazsın. Trabzon’a geldi kullandı. Arkadaşlar nezaket göstermişler. ‘Ben buradan çıkmak istiyorum’ demiş, çıkartmışlar.

Sonra Ordu’da kullanmak istemiş, aramışlar Milletvekili özel uçakla gidiyor. 14 kişi ve bunların hiç birinin kullanma hakkı yok. İstirham edelim. Öbür taraftan alalım, hemen de geçecek zaten. Bir problem yok. Vali’ye ‘it’ dedi. Allah kimseyi güç zehirlenmesine düşürmesin. Hadımköy’de bir genç kafeteryasında ona bir soru sordu. Hanımına bıçak çektiler, çocuğun işini yurt dışından telefonlarla sürekli arayıp telefonlarını sosyal medyada verdiler. Sabahtan akşama tehdit ettiler ve hala da tehdit ediyorlar. Çocuk sipariş alamıyor. Allah bunları kimsenin eline düşürmesin.” ifadelerini kullandı.

“TÜRKİYE ÇOK BÜYÜK BİR TEHLİKEDEN DÖNDÜ”

Süleyman Soylu açıklamasının devamında geçtiğimiz günlerde gündeme gelen DEAŞ tehditi hakkında da konuştu. Soylu, “Bütün terör örgütleri İstanbul seçimine odaklanmıştır. FETÖ, PKK odaklanmıştır. Bakın enteresan bir şey söyleyeceğim. DEAŞ da İstanbul seçimlerine odaklanmıştır. Türkiye’de bu yorumu kimse yapmadı. Geçen gün karşı karşıya kaldığımız ve önlediğimiz saldırı büyük bir saldırıydı.” diye konuştu.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuel.net ilkeli yayıncılık anlayışından ödün vermeden girdiği bu yolda İstanbul’dan tüm dünyaya hitap eden global bir haber yayın organı olmayı kendisine hedef seçmiştir.

Türkiye’nin ekonomik, siyasi ve kültürel nabzını tutan yeni nesil sitemiz için haberin ‘objektif’ ve ‘tarafsız’ olması en az ‘haber’ olması kadar önem taşımaktadır.

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası Hakkımızda | Yazarlar | Künyeİletişim