Süleyman Soylu S-400’le İlgili Konuştu! Bir Saldırı Olabilir

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye’nin Rusya’dan alacağı S-400 füze savunma sistemi hakkında önemli açıklamalar yaptı. Süleyman Soylu, Türkiye’nin herhangi bir noktasına uzun menzilli füze ile saldırı düzenlendikten sonra pişman olmanın bir anlamı olmayacağını söyledi.

Süleyman Soylu, Beşiktaş’ta Şebinkarahisar Ocaktaşı Köyü Sosyal Yardımlaşma Derneği tarafından yapılan sahur programına katıldı.  Vatandaşlarla bir araya gelen Süleyman Soylu gündeme dair önemli açıklamalar yaptı. 31 Mart yerel seçimleri ve Rusya’dan alınacak S-400 füze savunma sistemi hakkında konuşan Süleyman Soylu, AK Parti’nin Antalya ve Ankara gibi bazı illerde seçimi kaybettiğini ancak buralarda sonuca saygı duyduklarını dile getirdi.

“SADECE SANDIKLARIN YÜZDE 10’U AÇILDI FARK 13 BİNE DÜŞTÜ”

İçişleri bakanı Süleyman Soylu çocukluğundan bu yana bu işin içerisinde olduğunu belirterek; “İlçe seçim kurulu üyeliği, gençlik kolları başkanlığı, il ve ilçe başkanlığı, milletvekilliği ve bakanlık yaptım. Ben hayatımda böyle bir seçim görmedim. Bir seçim sonucuna itiraz edilir de, sandıkların yüzde 10’u açılır da fark 29 binden 13 bine mi düşer? Biz hakkımız savunmayalım mı yani? Biz bütün sandıkları açın dedik. Açtılar mı? Hayır. Açılsaydı 23 Haziran’a gerek olmazdı.” ifadelerini kullandı.

“BUGÜN İMKANIMIZ OLDU, BUGÜN ALABİLİYORUZ”

Türkiye’nin Rusya’dan alacağı S-400 savunma sistemi hakkında da konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Almayalım mı S-400’leri. Hani bağımsızlık, hani özgürlük? Bugün imkanımız oldu, bugün alabiliyoruz. Dün imkanımız yoktu. Sadece para imkanı değil, özgüvenimiz ve gücümüz yoktu ama bugün tam anlamıyla var. Allah muhafaza, Türkiye’nin herhangi bir noktasına uzun menzilli bir füzeyle saldırabilirler. Yarın eyvah para etmez” dedi.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Melek Eren
Melek Eren
1988 yılında Balıkesir'de doğdu. Süleyman Demirel Üniversitesi mezunu. Yaklaşık 6 yıldan bu yana haber ve metin yazarlığı üzerine çalışıyor. Sektörün önde gelen bir çok haber sitesinde editörlük ve köşe yazarlığı yaptı.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.