Süleyman Soylu’dan Flaş Açıklamalar! Koç’un Özel Uçağını…

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu ile ilgili yaptığı açıklamalara devam ediyor. Ordu Valisi’ne ettiği hakaretler nedeniyle İmamoğlu’nu sert dille eleştiren Soylu, Koç Grubuna ait özel bir uçağın İmamoğlu'na tahsis edildiğini iddia etti.

09.06.2019 - 13:45
09.06.2019 - 13:49
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu AK Parti’nin 23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçim çalışmaları kapsamında Bağcılar’da 22 Mahalle Muhtarı ile kahvaltıda bir araya geldi. Kahvaltıdan sonra gündeme dair önemli açıklamalar yapan Süleyman Soylu’nun hedefinde CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu vardı.

“ÖZÜR DİLEMESİNİ BEKLİYORUZ”

CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’nun Ordu Valisi nereye Ordu’da polislere ettiği hakaretleri gündeme getiren Süleyman Soylu; “Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu’nun, yani CHP adayının Ordu valimizden ve Ordu polis teşkilatı mensuplarımızdan özür dilemesini bekliyorum. Çok net. Yani bir valiye galiz bir şekilde hakaret edip it demek. Bu ne bizim devlet geleneğimize ne de millet geleneğimizde var. Ondan sonra da sessizliğe büründü. Ve ondan sonra da sessizliğe bürünmek. Zaten bunun nasıl olduğu televizyonlarda net bir şekilde açıklandı. Valimiz suç duyurusunda bulundu. Ve orada şahitlerin huzurunda hangi sözlerin söylendiği, ben burada o söylenen sözleri söylemekten de edep ederim açıkça. Daha farklı sözler de var. Ve bunların bütün tutanakları ve şahitleri net bir şekilde ortadadır. Bu mızrak bu çuvala sığmaz. Yapılması gereken kamuoyundan alenen özür dilemektir. Ve o arkadaşlarımızdan da özür dilemektir.” ifadelerini kullandı.

“GEZİ OLAYLARINDA OTEL TAHSİS EDENLER…”

Koç Grubuna ait özel bir uçağın Ekrem İmamoğlu’na tahsis edilmesi ile ilgili de konuşan Süleyman Soylu; “Koç’un özel uçağı altına tahsis edilmiş. Kusura bakmayın, ben bir şey görüyorum. Beni kim kınarsa kınasın. Gezi olaylarında otel tahsis edenler, Gezi olaylarında Taksim’deki otellerini tahsis edenler bugün uçaklarını tahsis ediyorlar. Gezi olaylarında Deutsche Welle’yi tahsis edenler – Alman televizyonu – bugün televizyonlarını tahsis ediyorlar. Gezi olaylarında BBC Türkçe’yi – İngiliz televizyonu – tahsis edenler bugün televizyonlarını tahsis ediyorlar. Gezi olaylarında Kandili harekete geçirenler bugün Kandili harekete geçiriyorlar” dedi.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuel.net ilkeli yayıncılık anlayışından ödün vermeden girdiği bu yolda İstanbul’dan tüm dünyaya hitap eden global bir haber yayın organı olmayı kendisine hedef seçmiştir.

Türkiye’nin ekonomik, siyasi ve kültürel nabzını tutan yeni nesil sitemiz için haberin ‘objektif’ ve ‘tarafsız’ olması en az ‘haber’ olması kadar önem taşımaktadır.

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası Hakkımızda | Yazarlar | Künyeİletişim