TBMM Başkanı Şentop’tan Meclis’te Terör Eylemi Girişimine İlişkin Açıklama

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde terör örgütü DHKP-C ile bağlantılı Oldukları belirlenen biri kadın iki kişi tarafından yapılan terör eylemi girişimine ilişkin meclis başkanı Mustafa Şentop açıklama yaptı. Mecliste iyi işleyen bir güvenlik sistemi olduğunu belirten Şentop, Olaya müdahale eden güvenlik görevlilerini tebrik etti.

 TBMM Başkanı Şentop’tan Meclis’te Terör Eylemi Girişimine İlişkin Açıklama

15.05.2019 - 16:38

Güncelleme : 15.05.2019 - 16:38

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı çerçevesinde 81 ilden ve Başka ülkelerden gelen gençleri TBMM tören salonunda kabul etti. Programın ardından basın mensuplarının karşısına geçen Şentop, Mecliste dün yaşanan terör eylemi girişimi ile ilgili açıklamalarda bulundu. DHKP-C ile bağlantılı Olduğu tespit edilen 2 şüphelinin fiziken zarar verdiği meclis çalışanlarına Geçmiş olsun temennisinde bulunan Şentop, olayın detaylarını anlattı.

KADIN ŞÜPHELİNİN MECLİS’E GİRİŞ YASAĞI VARMIŞ

Meclise gelen biri kadın iki şüphelinin birlikte içeriye girmeye çalıştığını söyleyen Şentop, kadın şüphelinin Meclise giriş yasağının olduğunun tespit edildiğini belirtti, “Kendilerine bunu izah etmeye çalışan halkla ilişkiler görevlimize, erkek olan arkadan saldırarak, boğazından sıkıyor. Oradaki güvenlik güçlerimizin müdahalesiyle etkisiz hale getiriyorlar. Daha sonra savcılık zaten olaya el koydu, soruşturma şu an devam ediyor. Meclisimizde güvenlikle ilgili gerçekten iyi işleyen bir sistem var. Buradaki, güvenlik görevlisi arkadaşlarımızı tebrik ediyorum, kendilerine hassasiyetleri için teşekkür ediyorum. Giriş yaptıkları andan itibaren kendileriyle ilgili bütün bilgiler, örgüt üyeliği dahil olmak üzere, ilgili birimlerimiz tarafından öğreniliyor. Bu şekilde gerekli takipleri yapılıyor.” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.