TBMM’de Saldırı Girişiminde Bulunan DHPK-C’li Teröristleri CHP’li Mahmut Tanal Mı Çağırdı

CHP'li milletvekili Mahmut Tanal yeni bir skandal daha gündemde. Daha önce adı FETÖ, PKK ve DHKP-C’nin eylemleri ile gündeme gelen CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, DHKP-C’li 2 ismin meclise düzenlemek istediği saldırı ile bir kez daha gündeme geldi. Dün yaşanan olaydan sonra kamuoyu DHKP-C’li teröristleri Meclise Mahmut Tanal Mı çağırdı sorusunun yanıtını arıyor.

 TBMM’de Saldırı Girişiminde Bulunan DHPK-C’li Teröristleri CHP’li Mahmut Tanal Mı Çağırdı

15.05.2019 - 11:07

Güncelleme : 15.05.2019 - 11:07

Dün Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne gelen iki şahıs 15.00 sularında CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal’ı göreceklerini söyleyerek ziyaretçi kabul salonundan içeriye girdi. Bir meclis çalışanları almaya çalışan biri kadın iki kişiyi güvenlik görevlilerinin müdahalesi etkisiz hale getirdi.

CHP’Lİ TANAL’IN ÇAĞIRDIĞI İDDİA EDİLDİ

Alınan son dakika bilgilerine göre 14 Mayıs Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne gelen ve meclis çalışanın rehin almak isterken yakalanan Biri kadın 2 DHKP-C’linin CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal’ın meclise çağırdığı ortaya çıktı.

ANKARA CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI’NDAN AÇIKLAMA

TBMM’de yaşanan olayla ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı da bir açıklama yaptı. Savcılıktan yapılan açıklamada; “14.05.2019 günü saat 14:50 sıralarında Türkiye Büyük Millet Meclisi Ziyaretçi Kabulüne gelerek görevli personele ucunda jilete benzer madde sarılı kalem ile saldıran Mulla ZİNCİR ve Eylem YÜCEL isimli şahıslar TBMM Koruma Daire Başkanlığı personelince orantılı güç kullanılarak etkisiz hale getirilerek yakalanmışlardır.

Eylem YÜCEL’in yanında bulunan çanta içerisinde yapılan aramada “Bomba Düzeneğine Benzer Dışarısında Kablolar bulunan Bantlanmış Siyah Kutu” bulunmuş, Bomba Uzmanlarınca yapılan kontrolde içerisinin boş olduğu anlaşılmıştır.” ifadeleri kullanıldı.

Savcılık açıklamasının devamında;  DHKP/C terör örgütü üyesi olmak, örgüt propagandası yapmak, Kanuna Aykırı Toplantı ve Yürüyüşlere Silahsız Katılarak İhtara Rağmen Kendiliğinden Dağılmama suçlarından birçok suç kaydının olduğu ve haklarında açılmış kamu davalarının bulunduğu tespit edilmiş ve Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı ile gözaltına alınmışlardır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” denildi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.