TBMM’de Terör Eylemi Girişimi! CHP Milletvekilini Göreceklerini Söyleyen DHKP/C’li 2 Terörist Yakalandı!

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal’ı ziyaret edeceklerini söyleyerek Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne ziyaretçi kabul salonundan gelen biri kadın iki kişi Meclis çalışanını rehin almak isterken güvenlik görevlilerinin müdahalesi sonucu etkisiz hale getirildi. Yapılan inceleme sonrasında terör örgütü DHKP/C bağlantıları belirlenen şahısların üst aramalarında bomba düzeneği verilmiş siyah bir kutu ve uç kısmına kesici cisim bantlanmış Kurşun kalem ele geçirildi.

 TBMM’de Terör Eylemi Girişimi! CHP Milletvekilini Göreceklerini Söyleyen DHKP/C’li 2 Terörist Yakalandı!

14.05.2019 - 21:55

Güncelleme : 14.05.2019 - 21:55

TBMM ziyaretçi kabul Salonunda bugün saat 15.00 sularında meydana gelen olayda, CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal ziyaret edeceklerini söyleyen biri kadın iki kişi meclis çalışanını rehin almaya kalktı. İki terörist güvenlik görevlilerinin müdahalesi sonrası etkisiz hale getirilirken yakalanan şahısların üst aramalarında bomba düzeneği süsü verilmiş siyah bir kutu ve uç kısmına kesicisi bantlanmış kurşun kalem bulundu. Şahısların terör örgütü DHKP/C İle irtibatları bulunurken M.Z. hakkında terör örgütü propagandası yapmak, kanuna aykırı toplantı ve yürüyüş kanununa muhalefet ve hakaret suçlarından devam eden 5 farklı ceza davası bulunduğu belirtildi.

2 TERÖRİSTİN DE DAVALARI DEVAM EDİYOR

Mecliste Eylem yapmak isterken Yakalanan şahıslardan E.Y. hakkında ise ‘Terör Örgütü Adına Eylem ve Faaliyetlerde Bulunmak’ suçundan  daha önce Kandıra Cezaevi’nde tutuklu kalmış. Teröristin hala devam eden silahlı terör örgütüne üye olmak, terör örgütü propagandası yapmak, görevi yaptırmamak için direnme, kamu malına zarar verme, kanuna aykırı toplantı ve yürüyüş kanununa muhalefet suçlarından 13 ayrı ceza davası bulunuyor.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.