TEM’de 3’ü Çocuk 4 Kişinin Hayatını Kaybettiği Kazayla İlgili Yeni Gelişme

TEM otoyolu harp akademileri tünelinde otomobiliyle makas atarak önünde bulunan hafif ticari araca çarpan ve 3’ü çocuk 4 kişinin ölümüne neden olan suç makinesi sürücünün, şehir dışına kaçtığı tespit edildi. Bir arkadaşından kullandığı otomobili kiralayan ve bir buçuk aydır kendisi kullanan sürücüyü bulmak için emniyet güçleri çalışmalarına devam ediyor.

Beşiktaş TEM otoyolu harp akademileri tüneli Edirne istikametinde önceki gece saat 02.00 sularında meydana gelen kazada, Abdülsamet T.’nin de içerisinde bulunduğu 34 RJ 5171 plakalı otomobille seyir halinde olan Yusuf A., makas atarak araçların arasından geçmeye başladı. Otomobil tünele girdiği sırada önünde seyreden ve içerisinde 14 kişinin bulunduğu hafif ticari araca çarptı. Çarpma sonucunda savrularak bariyerlere çarpan hafif ticari aracın içerisinde bulunan Seyhan Özçelik ve çocukları Hiranur (9) ve Musap (9) ile Yusuf Eray (8) hayatını kaybetti. Korkunç kazada 2’si ağır olmak üzere 10 kişi de vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanarak hastaneye kaldırıldı.

ŞEHİR DIŞINA KAÇMIŞLAR

Polis ekipleri kazaya neden olan sürücünün olaydan sonra gittiği evi belirleyerek baskın düzenledi, ancak evde sürücü ve yanındaki arkadaşı bulunamadı. Kazaya neden olan aracın sürücüsü Yusuf A. ile yanındaki Abdülsamet T.’nin Olaydan sonra başka bir otomobille şehir dışına kaçtıkları tespit edildi. Şüphelilerin şehri de tespit eden polis ekipleri yakalanmaları için çalışmalara başladı.

Diğer yandan polis ekipleri kaçan Sürücü Yusuf A. ile irtibat kurdu. Şahsın kendisi ile iletişime geçen polis ekiplerine avukatı ile birlikte teslim olacağını söylediği öğrenilirken, bunun zaman kazanarak şehir dışına çıkmak için bir oyalama taktiği olduğu tahmin ediliyor.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Melek Eren
Melek Eren
1988 yılında Balıkesir'de doğdu. Süleyman Demirel Üniversitesi mezunu. Yaklaşık 6 yıldan bu yana haber ve metin yazarlığı üzerine çalışıyor. Sektörün önde gelen bir çok haber sitesinde editörlük ve köşe yazarlığı yaptı.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.