Terörden Arananlar Listesinde Turuncu Kategoride Olan Kadın Terörist Öldürüldü

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan son dakika açıklamasında Tunceli kırsalında öldürülen 4 teröristin birinin Bakanlığı tarafından hazırlanan terörden arananlar listesinde turuncu kategoride bulunan ve 600 bin lira ödülle aranan kadın terörist Zilan Tek olduğu belirtildi.

13.05.2019 - 19:05
17.05.2019 - 11:06
Yorum Yap
30 sn okuma süresi

İçişleri Bakanlığı bir son dakika açıklaması yaparak Tunceli kırsalında öldürülen 4 teröristin birinin terörden arananlar listesinde 600 bin lira ödülle aranan Zilan Tek olduğunu duyurdu.

TURUNCU KATEGORİDE ARANIYORDU

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklama şu şekilde;

“İç Güvenlik Operasyonları Kapsamında; Tunceli- Pülümür-Kızılmescit Kırsalında Tunceli I·l Jandarma Komutanlıgˆınca yapılan operasyonda dün 1 bugün 3 terörist olmak üzere toplam 4 terörist silahlarıyla birlikte etkisiz hale getirilmiştir.

Bölgede operasyonlar devam etmektedir.

Dün etkisiz hale getirilen terörist; Terörden Arananlar Listesi’nde 600 bin TL ödülle Turuncu Kategori’de aranan Şilan Siirt kod adlı Zilan Tek olduğu tespit edilmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuel.net ilkeli yayıncılık anlayışından ödün vermeden girdiği bu yolda İstanbul’dan tüm dünyaya hitap eden global bir haber yayın organı olmayı kendisine hedef seçmiştir.

Türkiye’nin ekonomik, siyasi ve kültürel nabzını tutan yeni nesil sitemiz için haberin ‘objektif’ ve ‘tarafsız’ olması en az ‘haber’ olması kadar önem taşımaktadır.

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası Hakkımızda | Yazarlar | Künyeİletişim