THY 10 Bin Personel Alımı Yapacağını Duyurdu! Bizzat İlker Aycı Açıkladı!

Türk Hava Yolları yönetim kurulu başkanı İlker Aycı 10 bin personel alımı yapacaklarını bizzat açıkladı. Ayrıca Ramazan Bayramı tatilinde çok ciddi bir kapasite ile uçaklarında belirten Aycı, Şu anda doluluk oranının yüzde 72-73 civarında olduğunu ve Bayram tatilinde bunun yüzde 80’lere çıkacağını ifade etti.

 THY 10 Bin Personel Alımı Yapacağını Duyurdu! Bizzat İlker Aycı Açıkladı!

21.05.2019 - 16:53

Güncelleme : 21.05.2019 - 16:53

THY yönetim kurulu başkanı İlker Aycı 2019 yılında 8 bin 430 kişiyi istihdam edilmesinin planlandığını, ancak ihtiyacın artmasıyla birlikte bu sayının 10 bin personel alımına çıktığını belirtti.  İstanbul Havalimanı’nda basın mensuplarının karşısına geçen Türk Hava Yolları yönetim kurulu başkanı İlker Aycı, Türk Hava Yolları’nın geleceğe dönük hedefleri hakkında önemli bilgiler verdi.

THY 10 BİN PERSONEL ALIMI İLE REKOR KIRACAK

Türk Hava Yolları’nın yaklaşık 66 bin çalışanı olduğunu belirten İlker Aycı, 2019 yılının başında bu için 8 bin 430 personel alımı planladıklarını dile getirdi. Fakat İstanbul Havalimanı’na gerçekleşen büyük taşınmanın ardından bazı hizmetlerde kısa kaldıklarını fark ettiklerini belirten Aycı, THY personel alımı sayısını 10 bine çıkardıklarını ifade etti. 5 ay içerisinde hedefledikleri personel alımı sayısının 4 bin 600’ünü gerçekleştirdiklerini belirten Aycı, Yaz aylarında yeni uçakların Türk Hava Yolları filosuna katılacak ona göz önünde bulundurarak yeni bir rekor da çalışan sayısında olacağını ifade etti.

THY 10 BİN PERSONEL ALIMI NE ZAMAN YAPILACAK?

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı’nın bu açıklamasının ardından Türk Havayolları personeli olmak isteyen adaylar THY 10 bin personel alımı ne zaman yapılacak sorusunun yanıtını aramaya başladı. Türk Hava Yolları’ndan personel alımı sayısı yıl içerisinde dağıtılacak ve çeşitli periyotlarda alımlar gerçekleştirilecek. Verilen sayının neredeyse yarısına yakın istihdam 2019 yılının ilk 5 ayı içerisinde gerçekleştirildi. Yaz aylarına kadar yeni istihdamların yapılması bekleniyor.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.