Trabzonspor başkanı Ahmet Ağaoğlu Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Teşekkür Etti!

Trabzonspor başkanı Ahmet Ağaoğlu, Kulüpler Birliği Toplantısı’nın ardından açıklamalarda bulundu. Ağaoğlu, kulüp olarak yaşadıkları bu süreçte desteklerini esirgemeyen Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür etti.

 Trabzonspor başkanı Ahmet Ağaoğlu Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Teşekkür Etti!

22.05.2019 - 11:21

Güncelleme : 22.05.2019 - 11:28

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, kulüp olarak zor günler geçirdiklerini belirterek bu zor günlerde kendilerine olan desteğini esirgemeyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür etti. Fair Play Anlaşması uyulmadığı için disiplin kuruluna sevk edildikleri söyleyen Ahmet Ağaoğlu, “Bunun cezası da ‘1 ya da 2 yıl Avrupa kupalarından men edilme’ cezasıdır. Ama orada fair-play komitesinin 7 maddesi var. Fair-play komitesi ‘yeni yönetimin tasarrufları, gerçekleştirmiş olduğu ekonomik program, futbolcu alış-satışlarındaki dengesi, gelir gider dengesini koruması, bu ekonomik programı devam ettirmesi, 5 milyon Euro’dan fazla açık vermemesi ve Bankalar Birliği ile anlaşmayı imzalaması halinde önümüzdeki sezon Avrupa kupalarına katılması yönünde bir tavsiyede bulunuyor”  İfadelerini kullandı.

“CUMHURBAŞKANIMIZ DEVREYE GİRDİ”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendilerine bu süreçte bizzat destek olduğunu ve devreye girdiğini belirten Ahmet Ağaoğlu, “Hatta bugün içinden çıkamayacağımız noktayla gelmiş olduğumuz bir sorunda, kendisine buradan şükranlarımı arz ediyorum, Sayın Cumhurbaşkanımızın devreye girmesi ile çözüme ulaştı. Sayın Cumhurbaşkanımıza bu sorunun ortadan kalkmasında göstermiş oldukları çabadan dolayı kendilerine şükranlarımı sunuyorum. Çok çabuk karar verilmesi gerekiyordu, Sayın Cumhurbaşkanımız devreye girmesi ile bu sorunu sıkıntısız şekilde atlattık. Allah’a şükürler olsun. Tabii bu Trabzonspor’un sorunları bitti anlamına gelmesin. Her zaman sıkıntılarla karşılaşan bin kulübüz. Hazirandaki kura çekimini göz önüne aldığımızda 2-3 hafta içinde disiplin kurulunun kararı vermesini bekliyoruz. Hem bizim için hem Fenerbahçe için karar verecekler.” diye konuştu.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.