UBER XL Faaliyetleri İstanbul’da Resmen Durduruldu

Uber tarafından yapılan açıklamada, 31 Mayıs tarihinden itibaren İstanbul'da UberXL faaliyetlerinin durdurulduğu belirtildi.

 UBER XL Faaliyetleri İstanbul’da Resmen Durduruldu

31.05.2019 - 15:27

Güncelleme : 31.05.2019 - 15:27

Uber, yazılı bir açıklama yaparak İstanbul’daki UberXL faaliyetlerinin 31 Mayıs tarihinden itibaren durdurulduğunu duyurdu. Açıklamada aynı zamanda Uber tarafından sarı ve turkuaz taksi uygulamalarının devam edeceği belirtildi.

“MAALESEF ÇOK ZOR BİR KARAR ALMAK ZORUNDA KALDIK”

Uber tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Tek bir tuşa basarak istediğiniz yere gitme fikriyle yola çıkan Uber, bugün dünyada 63 ülkede, 700’den fazla şehirde günde 15 milyon yolculuk yapılmasına imkan sağlayan global bir teknoloji platformu olmuştur.

Uber, 2014 yılı itibariyle İstanbul’da hizmet vermeye başlamış ve güvenli ulaşımın popüler seçeneği haline gelmiştir. Türkiye’de 4 milyondan fazla kullanıcı uygulamamızı indirmiş, 12,000 UberXL sürücü ortağı ile 6,000 şirket Uber sayesinde gelir elde etmiştir.

Maalesef, çok zor bir karar almak durumunda kalarak İstanbul’daki UberXL faaliyetlerimizi 31 Mayıs tarihi itibariyle durdurduğumuzu bildirmek isteriz. Uber, Türkiye için uzun vadeli bir iş ortağı olmak istemektedir. Yolcularımıza Sarı Taksi ve Turkuaz Taksi ürünlerini sunmaya devam edeceğiz.

Uber olarak Türkiye’ye olan bağlılığımızı koruyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ve tüm ilgili yerel paydaşlarla beraber çalışmak istiyoruz.

Bize güvenen tüm yolcularımıza ve her koşulda saygınlık ve profesyonellikleri ile örnek olan her bir UberXL sürücü iş ortağımıza çok teşekkür ediyoruz.”

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.