Uçurumdan Düşen AA Muhabiri Abdulkadir Nişancı Bulundu Mu? Kayıp Muhabirin Ayakkabısı…

Anadolu Ajansı Bayburt muhabiri Abdulkadir nişancı önceki gün uçurumdan düşerek kaybolmuştu. Çekim sırasında kaybolan Nişancı’yı arama çalışmaları devam ederken dere kenarında ayakkabısının bulunduğu öğrenildi.

12.05.2019 - 17:52
12.05.2019 - 17:58
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Bayburt Trabzon İl sınırında devam eden yol açma çalışmalarını takip ettiği sırada üzerine çıktığı kar kütlesi ile birlikte uçurumdan düşen AA muhabiri Abdülkadir Nişancı’yı arama çalışmaları devam ediyor. Ekipler dik ve engebeli yamaçlarda arama çalışmalarına devam ederken, bu bölgede Nişancı’ya ait cep telefonu sinyalini Ulaşılması üzerine çalışmalarını yoğunlaştırdı öğrenildi. Cep telefonu sinyalinin bulunduğu noktanın tam olarak tespit edilmesi için çalışmalar sürüyor.

DÜNYANIN EN TEHLİKELİ YOLU SEÇİLDİ

10 Mayıs’ta Özel İdare ekibi Trabzon Bayburt sınırındaki dünyanın en tehlikeli yolu seçilen 3 bin 500 rakımlı Soğanlı Dağı’nda kar nedeniyle kapalı olan Derebaşı virajları da yol açma çalışması başlattı. AA Bayburt Muhabiri Abdülkadir Nişancı, haber yapmak için buradaki çalışmaları takip ettiği sırada üzerine çıktığı kar kütlesi ile birlikte uçuruma yuvarlandı. Gözden kaybolan muhabiri bulmak için çalışmalar başlatıldı.

Uçuruma düşen gazetecinin kamera ve fotoğraf makinesi bulunurken bölgeye Bayburt ve Trabzon’dan arama kurtarma ekipleri sevk edildi. Arama kurtarma çalışmaları dün gün boyunca devam ederken Trabzon’dan ve Rize’den gelen ekiplerde kayıp gazeteci bulmak için çalışmalarına başladı. Bölgede özel dedektör köpekleri de çalışmalara katılarak Abdülkadir Nişancı’ya ait iz aradı ancak bir sonuca ulaşılamadı.

AYAKKABISI DERE KENARINDA BULUNDU

Arama çalışmaları Dalgıçlar yardımıyla derecede devam ederken çalışmalar sırasında Karaçam Belediyesi yakınlarındaki dere kenarında bir ayakkabı bulundu. Ayakkabının fotoğrafını çeken ekipler cep telefonuyla yakınlarına iletti. Ailenin ayakkabının muhabiri ait olduğunu teyit ettiği öğrenildi. Ekipler bu bilgi üzerine dere ve çevresinde de arama çalışmalarını yoğunlaştırdı.

Diğer yandan kayıp gazeteci arama çalışmaları devam ettiği sırada bölgede bulunan baz istasyonu aracılığıyla gazetecinin Cep telefonu sinyal ne ulaşıldığı öğrenildi. Sinyalin geldiği noktanın tespiti için ekiplerin başlattığı çalışmalar devam ediyor.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuel.net ilkeli yayıncılık anlayışından ödün vermeden girdiği bu yolda İstanbul’dan tüm dünyaya hitap eden global bir haber yayın organı olmayı kendisine hedef seçmiştir.

Türkiye’nin ekonomik, siyasi ve kültürel nabzını tutan yeni nesil sitemiz için haberin ‘objektif’ ve ‘tarafsız’ olması en az ‘haber’ olması kadar önem taşımaktadır.

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası Hakkımızda | Yazarlar | Künyeİletişim