Uğur Dündar’ın Tehdit Edildiği İddiasına Binali Yıldırım’dan Sert Çıkış

AK Parti İstanbul büyükşehir belediye başkan adayı Binali Yıldırım, Kanal 7'de yayınlanan Başkent Kulisi isimli programda CHP tarafından Uğur Dündar'ın tehdit edildiği iddialarına ateş püskürdü. Binali Yıldırım sosyal medyada dolaşan bu iddiaların oldukça vahim olduğunu belirterek, “Ben açıkça sürekli bizim üzerimizden puan toplama gayretleri görüyorum.” ifadelerini kullandı.

09.06.2019 - 14:18
09.06.2019 - 14:18
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Ak Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, Başkent Kulisi isimli programda Kanal 7 Ankara temsilcisi Mehmet Acet’in sorularına cevap verdi.

UĞUR DÜNDAR’IN TEHDİT EDİLDİĞİ İDDİASI

Binali Yıldırım, CHP’nin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu ile çıkacakları ortak canlı yayın sırasında moderatör olarak Uğur Dündar’ı istediğini söylemişti. Yıldırım’ın bu açıklamasının ardından Twitter hesabından bir paylaşım yapan Uğur Dündar, moderatör olarak canlı yayında bulunmaya sıcak baktığını söylemişti. Ancak Uğur Dündar’ın daha sonra vazgeçtiğini açıklaması CHP tarafından tehdit edildiği iddialarını gündeme getirdi. AK partinin büyükşehir belediye başkan adayı Binali Yıldırım’a canlı yayın sırasında bu iddialar da soruldu. Binali Yıldırım bu soru üzerine; “CHP’den Uğur Dündar’a vazgeçmesi için telefon geldiğine dair sosyal medyada, çeşitli yerlerde laf dolaşıyor. Bu çok vahim durumdur. Ben açıkça sürekli bizim üzerimizden puan toplama gayretleri görüyorum. Uğur Dündar olsun dedim. Bu da bir anlamda şu mesajı veriyor: Biz sağ-sol fark etmez, bizim taraf sizin taraf demiyoruz. İstediğinizi seçin, biz İstanbul’u konuşalım. Benim yapmak istediğim bu ayrışmayı, kutuplaşmayı bir ölçüde ortadan kaldıracak ve ülkeyi daha birleştirici bir sürece sokmak. Sürekli bir yerlerde mevzilenip birbirlerine çeşitli mecralardan atış yapan ruh hali topluma da yansıyor, topluma zarar veriyor. Bu anlamda bir normalleştirmeye ihtiyaç vardı. Bunu başlatmak istedim ama karşı taraf burada samimi olmadığını ortaya koydu.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuel.net ilkeli yayıncılık anlayışından ödün vermeden girdiği bu yolda İstanbul’dan tüm dünyaya hitap eden global bir haber yayın organı olmayı kendisine hedef seçmiştir.

Türkiye’nin ekonomik, siyasi ve kültürel nabzını tutan yeni nesil sitemiz için haberin ‘objektif’ ve ‘tarafsız’ olması en az ‘haber’ olması kadar önem taşımaktadır.

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası Hakkımızda | Yazarlar | Künyeİletişim