Ünlülerin Uyuşturucu Davasında Yeni Karar! Çağatay Ulusoy ve Gizem Karaca Hapse Girecek Mi?

Çağatay Ulusoy, Gizem Karaca ve Cenk Eren'in de aralarında bulunduğu Ünlülerin uyuşturucu davasında 13 sanık hakkında uyuşturucu madde kullanmaktan 10’ar ay hapis cezası verildi.

 Ünlülerin Uyuşturucu Davasında Yeni Karar! Çağatay Ulusoy ve Gizem Karaca Hapse Girecek Mi?

15.05.2019 - 19:27

Güncelleme : 16.05.2019 - 16:01

Çağatay Ulusoy, Gizem Karaca ve Cenk Eren gibi ünlü isimlerin de aralarında bulunduğu ve ilk derece mahkeme tarafından haklarında uyuşturucu ticareti yapmak suçundan hapis cezası verilen 20 Sanığın yeniden yargılandığı davada karar çıktı.

İstanbul Bölge adliye mahkemesi 4 ceza dairesinde görülen davaya biri tutuklu 5 sanık ve avukatları katıldı. Mahkemede savunma yapan sanatçı Cenk Eren, yurt dışında bulunduğu sırada yıllar önce birkaç defa uyuşturucu kullanmayı denildiğini belirterek;

“Ancak Türkiye’ye dönünce pişman olup, utandım. Türkiye’de birkaç kez kullanmak için uyuşturucu madde temin etmeye çalıştım. Satıcı şahıslar bana uyuşturucu madde getirdiler ancak pişman oldum ve ellerinde maddeyi almadım. Sonrasında tedavi olmak için doktora gittim ve tedavi oldum. Bana verilen ceza korkunçtu, çok üzüldüm. Benim annem ve ablam bu mahkemelerin sonucunu göremeden öldü. Sosyal medyada torbacı, gibi uyuşturucu satıcısı gibi linçlere uğradım. 6 senedir bunları yaşadım. Yoksa bu 6 sene çok önemli değil ama bu iftira çok ağır. Ben yurt dışında denedim. Bunu da söylüyorum. Çok da pişmanım. Pişmanlığın ötesinde utanıyorum. Ama burada kullanmadım. Niyet ettim ama vazgeçtim. İstedim getirdiler ve hiç almadım. Çünkü korktum. Mağduriyetimin giderilmesini istiyorum.” ifade ifadelerini kullandı.

Duruşmada son sözleri sorulan diğer sanıklar da uyuşturucu kullanmadıklarını söyledi.

10’AR AY HAPİS CEZASI VERİLDİ

Mahkeme heyeti bu duruşmada davayı karara bağlayarak, Çağatay Ulusoy, Ayşe Selin Borontay, Ergun Taş, Hüseyin Orçun Benli, Mehmet Çakır, Gizem Karaca Ekmekci, Nuri Kösem, Niyazi Cambaz, Özgür Sanlav, Yusuf Hasan Akgün, Tolga Disanlı, Cenk Eren ve Kaan Turgut hakkında daha önce İstanbul 18 Ağır Ceza Mahkemesi tarafından verilen uyuşturucu ticareti yapmak suçundan kurulan hükmün kaldırılmasına karar verdi. 13 sanık hakkında kullanmak için uyuşturucu veya uyarıcı madde satın alma suçundan 10 ay hapis cezası veren mahkeme heyeti bu sanıklar hakkında hükmün açıklanmasının beş yıl süreyle geri bırakılmasına karar verdi.

DENETİMLİ SERBESTLİK HÜKÜMLERİ UYGULANACAK

Ünlü oyuncuların da aralarında bulunduğu 13 sanık hakkında mahkeme aynı zamanda bir yıl süreyle denetimli serbestlik hükümlerinin uygulanmasına karar verdi. En çok merak edilen sorunun yanıtı da belli oldu. Gizem Karaca ve Çağatay Ulusoy’un da aralarında bulunduğu ünlü isimler hapis yatmayacak.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.