Vatan Partisi’nin İstanbul Adayından Çok Sert CHP Sözleri!

ADD Genel Başkan Yardımcısı Nasuh Mahruki, Vatan Partisi’nin yenilenecek olan İstanbul seçimine katılma kararını eleştirdi. Mahruki’ye yanıt ise Vatan Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa İlker Yücel’den geldi.

 Vatan Partisi’nin İstanbul Adayından Çok Sert CHP Sözleri!

16.05.2019 - 14:47

Güncelleme : 16.05.2019 - 16:12

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Genel Başkan Yardımcısı ve eski AKUT Derneği Başkanı Nasuh Mahruki, İstanbul’da 23 Haziran tarihinde yenilenecek olan seçimlerle ilgili Vatan Partisi’nin yeniden aday gösterilip seçimlere katılma kararını eleştirdi. Mahruki açıklamasında, “Vatan Partisi’nin tarihinde kara bir leke olarak yer alacaktır” ifadelerini kullandı. Vatan Partisi’ni sert sözlerle eleştiren Mahruki’nin bu açıklamalarına yanıt Vatan Partisi’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa İlker Yücel’den geldi.

“BİZE DE TESLİM OLUN ÇAĞRISI YAPIYOR”

Vatan Partisi İstanbul büyükşehir belediye başkan adayı Yücel, Nasuh Mahruki’nin rüzgara teslimi olduğunu belirterek, “Bize de ‘teslim olun’ çağrısı yapıyor. ‘Gelişmelerin arkasına odaklanmayın, muhakeme yapmayın, ilkelerinizi, programınızı satın’ diyor” dedi.

CHP İÇİN ÇOK SERT SÖZLER

Yücel, açıklamasının devamında Vatan Partisi’nin İstanbul seçimleri ile ilgili tutumunun altını çizerek, “Türkiye’yi bu hale getiren iktidara da sırtını PKK partisine dayayarak başarı peşinde koşan CHP’ye de destek vermeyeceğiz. Şehitlerimize ve vatanımıza karşı sorumluluğumuz her şeyden önemlidir. Esas ayıp Türkiye’yi bu çıkmaza sokmak ve bu gerçeği perdelemektir.” dedi.

31 Mart tarihinde yapılan seçimlerde Vatan Partisi’nden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Mustafa İlker Yücel toplam 15 bin 428 oy almıştı.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.