Vatandaşa Müjde! Sebze Meyve Fiyatları Yarı Yarıya Düşüyor

Sebze meyvesi fiyatlarında indirim bekleyen vatandaşlara müjdeli haber geldi. Son dönemlerde yüksek fiyatlar nedeniyle şikayet edilen sebze meyve fiyatları düşmeye başladı. Hava sıcaklıklarının artması ve hasat mevsiminin gelmesi ile birlikte fiyatların yarı yarıya gerilemesi bekleniyor.

14.05.2019 - 11:23
14.05.2019 - 16:02
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

CNN TÜRK ekranlarında önceki gün bir canlı yayına konuk olan Hazine ve maliye bakanı Berat Albayrak, son dönemlerde artan sebze meyve fiyatları ile ilgili Müjdeli haberi verdi. Türkiye’nin ekonomik anlamda 2019’un sonuna kadar daha dengeli ve iyi bir noktaya ulaşmış olacağını belirten Berat Albayrak, Enflasyonda da keskin düşüşler olacağını söyledi. Berat Albayrak ama ifadelerini destekleyen en önemli kalemlerden olan sebze meyve fiyatları geçtiğimiz aylara göre yarı yarıya düşmeye başladı.

PATATES 3,5 TL’YE DÜŞTÜ

Son aylarda yaklaşık 10 liraya kadar ulaşan soğanın kilogram fiyatı 4,5 liraya kadar gerilerken patatesin kilogram fiyatı ise 3,5 liraya kadar indi. Gelecek aylarda devam eden yeni hesaplarla birlikte bu fiyatların daha da hızlı bir şekilde düşmeye devam edeceği tahmin ediliyor.

BOLLUK YAŞANACAĞI TAHMİN EDİLİYOR

Özellikle bu dönemlerde devam eden bahar yağışlarının çiftçinin yüzünü güldürdüğünü belirten Türk Ziraat yüksek mühendisleri Birliği Genel Başkanı Fehmi Kiraz da yaz aylarında bolluk yaşanmasını beklediklerini söyledi. Kiraz konu hakkında yaptığı açıklamada; “Pek çok üründe rekolte daha iyi olacak. Patates ve soğanda hasat başladı. Dağlarda eriyen kar da akarsuları dolduruyor. Baraj olmayan yerler susuzluk çekmeyecek. Bundan dolayı pamuk, mısır, soya fasulyesi, şeker pancarı, ayçiçeği gibi endüstri bitkileri ile buğday ile sebzelerde bolluk yaşanabileceğini düşünüyoruz”  ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuel.net ilkeli yayıncılık anlayışından ödün vermeden girdiği bu yolda İstanbul’dan tüm dünyaya hitap eden global bir haber yayın organı olmayı kendisine hedef seçmiştir.

Türkiye’nin ekonomik, siyasi ve kültürel nabzını tutan yeni nesil sitemiz için haberin ‘objektif’ ve ‘tarafsız’ olması en az ‘haber’ olması kadar önem taşımaktadır.

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası Hakkımızda | Yazarlar | Künyeİletişim