YSK Başkanı Güven’den İstanbul Seçimlerine İlişkin Açıklama

Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Sadi Güven, 23 Haziran'da yapılacak olan İstanbul seçimlerinde aynı seçmen listelerinin kullanılacağını belirterek öğleden sonra vatandaşların ysk.gov.tr'den isimlerini sorgulayabileceklerini söyledi.

 YSK Başkanı Güven’den İstanbul Seçimlerine İlişkin Açıklama

15.05.2019 - 10:56

Güncelleme : 15.05.2019 - 11:09

YSK Başkanı Sadi Güven İstanbul’da 23 Haziran tarihinde tekrarlanacak olan seçimlere ilişkin önemli açıklamalar yaptı. İstanbul’da seçimlerin yeni bir seçim olmadığını ve yenileme seçimi olduğunu belirten Sadi Güven, 31 Mart tarihinde kullanılan seçmen listelerinin aynısını 23 Haziran seçiminde de kullanılacağını söyledi.

31 MART’TA OY KULLANANLAR 23 HAZİRAN’DA DA KULLANACAK

Seçmen listeleri ile ilgili herhangi bir güncelleme yapılmayacağını belirten Güven, “31 Mart’ta oy kullanma hakkına sahip kim varsa 23 Haziran yenileme seçiminde de aynı şahıslar oy kullanma hakkına sahip olacak.” ifadelerini kullandı. Lisede kendilerini göremediğini söyleyenlerin Bugün öğleden sonra 23 Haziran seçiminde nerede ve hangi sandıkta oy kullanacaklarını Yüksek Seçim Kurulu’nun resmi internet sitesi üzerinden verebileceklerini söyleyen Güven, Seçimin iptaline ilişkin gerekçeli kararında hazırlanmaya devam ettiğini ifade etti.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.