YSK, İYİ Parti ve CHP’nin İstanbul Seçimlerinin Tümünün Yenilenmesi Talebini Reddetti!

Son dakika haberi… Yüksek Seçim Kurulu İstanbul seçimlerinin tümünün yenilenmesi yönünde İYİ Parti ve CHP'nin yaptığı talepleri reddetti.

 YSK, İYİ Parti ve CHP’nin İstanbul Seçimlerinin Tümünün Yenilenmesi Talebini Reddetti!

13.05.2019 - 16:38

Güncelleme : 17.05.2019 - 11:06

Yüksek Seçim Kurulu, İYİ Parti ve CHP tarafından yapılan İstanbul seçiminin tümünün yeniden yapılması yönündeki başvuruyu reddetti.

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNE İTİRAZ DA REDDEDİLDİ

CHP ve İYİ Parti Tarafından yapılan İstanbul seçimleri ile ilgili itirazı kurul oybirliğiyle reddetti. Aynı zamanda iki Parti’nin 24 Haziran cumhurbaşkanı ve 27. dönem milletvekili genel seçiminin iptal edilmesi için tam kanunsuzluk gerekçesi ile yaptığı başvurular da Yüksek Seçim Kurulu tarafından reddedildi.

Cumhuriyet Halk Partisi, 31 Mart 2019 tarihinde yapılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin “sandık kurullarında kamu görevlisi olmayan kişilerin görev yaptığı”  gerekçesi ile YSK tarafından iptal edilmesi nedeniyle, İstanbul’daki bütün İlçe Belediye Başkanlığı seçimleri ile 24 Haziran cumhurbaşkanı ve 27. dönem milletvekili seçimlerinde iptali için yüksek seçim kuruluna başvuru yapmıştı. Aynı talep İYİ parti tarafından da gelmişti.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.