YSK’nın Ret Kararına CHP ve İYİ Parti’den İlk Yorum

Yüksek Seçim Kurulu'nun verdiği kararın ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i parti genel merkezinde ziyaret etti. İki parti lideri görüşmenin ardından basın mensuplarının karşısına geçerek YSK’nın ret kararını değerlendirdi.

 YSK’nın Ret Kararına CHP ve İYİ Parti’den İlk Yorum

13.05.2019 - 18:02

Güncelleme : 17.05.2019 - 11:06

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün İYİ Parti Genel merkezine giderek Meral Akşener ile bir görüşme yaptı. Kılıçdaroğlu ve Meral Akşener arasında gerçekleşen görüşme sırasında 23 Haziran’da yenilenmesine karar verilen İstanbul seçimleri ile ilgili yol haritasının konuşulduğu öğrenildi.

“BAŞKA BİR KARAR BEKLEMİYORDUK”

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ parti lideri Meral Akşener görüşmenin ardından basın mensuplarının karşısına geçerek önemli açıklamalar yaptı. Yüksek Seçim Kurulu’nun ret kararı ile ilgili konuşan parti liderleri; “Zaten farklı bir karar beklemiyorduk. YSK kendini reddeden bir kurum. Sandık aynı sandık secmenler aynı seçmen. YSK, ‘kabul ediyorum bu zarflardan çıkan oyları ama birini kabul etmiyorum İstanbul büyükşehir belediye oylarını.’ Bunu kabul etmiyorum diyor niçin? Hangi baskıyı kurarlarsa kursunlar biz İstanbul’da seçimi alacağız. 16 milyon İstanbullunun vicdanına güveniyorum. Dolayısıyla İmamoğlu sadece CHP’nin değil 16 milyon İstanbullunun adayıdır”  ifadelerini kullandı.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.