YSK’nın Seçimleri İptal Ettiği 3 İlçe ve 1 Beldede Oy Verme İşlemleri Başladı

Yüksek Seçim Kurulu’nun seçimlerin yenilenmesine karar verdiği 7 seçim bölgesinden Artvin’in Yusufeli, Denizli’nin Honaz ve Kırklareli’nin ilçeleri ile Adıyaman’ın Besni ilçesine bağlı Kesmetepe beldesinde seçmenler bu sabah saatlerinde yeniden sandık başına gitti.

Yüksek Seçim Kurulu’nun 31 Mart tarihinde yapılan mahalli idareler seçimlerinin iptal ederek yenileme kararı vermesinin ardından bugün ilçelerden cezaevi sandıkları hariç Yusufeli’de 5 bin 219 seçmen 20 sandıkta,  Honaz’da 21 bin 810 seçmen 76 sandıkta, Keskin’de 6 bin 396 seçmen 24 sandıkta ve Besni’ye bağlı Kesmetepe beldesinde ise bin 205 seçmen 7 sandıkta yeniden oy kullanıyor.

Yusufeli’de oy kullanma işlemleri saat 16.00’da sona ererken diğer bölgelerde ise saat 17.00’de sona erecek.

YSK İPTAL ETMİŞTİ

Yüksek Seçim Kurulu 27 Mart’ta bir karar olarak mahalli idareler seçimlerinin 2 Haziran’da yapılması kararını vermişti. Yeni kurulan köylerle Mahalle statüsüne düşen yerleşim birimlerinde ve herhangi bir nedenden dolayı organları boşalan köy ve mahallelerde 31 Mart tarihinde seçimler yapılmamıştı.

Yüksek Seçim Kurulu tarafından İstanbul’da iptal edilen seçimler 23 Haziran’da, Aksaray’ın Gülağaç ilçesine bağlı Demirci beldesinde iptal edilen seçimler 21 Temmuz’da, Adıyaman’ın Besni ilçesine bağlı Suvarlı beldesinde ise 4 Ağustos’ta yeniden yapılacak.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Melek Eren
Melek Eren
1988 yılında Balıkesir'de doğdu. Süleyman Demirel Üniversitesi mezunu. Yaklaşık 6 yıldan bu yana haber ve metin yazarlığı üzerine çalışıyor. Sektörün önde gelen bir çok haber sitesinde editörlük ve köşe yazarlığı yaptı.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.