Yunanistan’da Çipras Hükumeti Resmen İstifa Etti

Yunanistan başbakanı Aleksis Çipras ve hükümeti resmen istifasını verdi. İstifanın ardından Yunanistan cumhurbaşkanı Prokopis Pavlopulos, Çipras’ın erken seçim yapılana kadar geçici Başbakanlık yapmasına karar verdi.

Bugün Yunanistan Cumhurbaşkanı Prokopis Pavlopulos’u ziyaret eden Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, hükümetin istifasını verdi. Cumhurbaşkanı Pavlopulos’un görüşmede hükümetin istifasını kabul ettiği öğrenildi. Avrupa Parlamentosu seçimlerinde partisinin seçimleri kaybetmesi üzerine erken seçim kararını alan Başbakan, bugün bu kararı resmi olarak hayata geçirdi.

SEÇİM 7 TEMMUZ’DA YAPILACAK

Yunanistan’da erken seçimlerin 7 Temmuz tarihinde yapılacağı tahmin ediliyor. Seçim sırasında sadece Çevre ve kamu düzeni bakanlarının değiştirileceği, başbakan ve kabine üyelerinin aynı kalacağı öğrenildi.

Yunanistan başbakanı Aleksis Çipras’ın partisi yapılan yerel seçimlerin ikinci turunda ağır bir yenilgi almıştı. Başta başkent Atina olmak üzere birçok şehrin belediye başkanlığını muhalefet partisi kazanmıştı.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Mehmet ÖZTÜRK
Mehmet ÖZTÜRK
İsmim Mehmet 29 yaşındayım. Uzun yıllardır web sektöründe haber ve içerik siteleri yönetiyorum. Güncel konular objektif haberler için aktuel.net sitemizi kurduk. Ekip arkadaşlarımızla birlikte tarafsız haber, hür yorum mantığı ile hareket ederek sizlere gündem haberlerini ulaştırmaya çalışıyoruz.
https://www.aktuel.net/

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.